Найєм: Слідча комісія Ради у справі Гандзюк складе перелік кримінальних справ про напади на активістів, які розглядатиме
Тимчасова слідча парламентська комісія – не ідеальний інструмент, оскільки вона "не вкаже на замовників і не покарає винних", але може показати, наскільки ефективно ведуть розслідування вбивства чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів, зазначив член комісії, нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
На наступному засіданні тимчасової слідчої парламентської комісії з розслідування вбивства чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів, 15 листопада, буде складено повний перелік кримінальних проваджень, які розглядатиме комісія. Про це у Facebook 8 листопада після першого засідання ТСК повідомив її член, нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
Він розповів про рішення комісії провести до кінця листопада виїзне засідання в Херсоні.
"На наступному засіданні комісії буде складено повний перелік кримінальних проваджень, які комісія розглядатиме під час своєї роботи. Я також запропонував, щоб одними з перших до цього списку було внесено міста, де такі напади трапляються системно, – окрім Херсона ще й Одесу та Харків. Зараз дуже важливо робити все можливе, щоб ті, хто там зазнає нападів, мали хоч якусь увагу до своїх справ", – написав Найєм.
За його словами, комісія – не ідеальний інструмент, оскільки вона "не вкаже на замовників і не покарає винних".
"Але вона може показати, наскільки ефективно ведуть розслідування вбивств і нападів причетні до них правоохоронні органи та місцеві князьки. Роботу комісії, звісно ж, можуть саботувати. ГПУ, СБУ, МВС. Без їхнього сприяння вона буде паралізована і стане майданчиком для політики та піару. Зараз багато залежить від них", – додав депутат.
Він нагадав, що комісія працюватиме протягом трьох місяців.
"Такий строк визначено у відповідній постанові. Після цього комісія або опублікує повний звіт щодо всіх справ, або, якщо відведеного часу не вистачить на збір інформації та заслуховування всіх причетних, її роботу буде продовжено", – заявив Найєм.
Комісію Верховна Рада створила 6 листопада. Її очолив позафракційний нардеп Борислав Береза, до складу увійшли нардепи від Блоку Петра Порошенка Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа Найєм, Максим Саврасов, Василь Яніцький, депутати від "Народного фронту" Ігор Алексєєв, Сергій Висоцький, Антон Геращенко, парламентарії від Опозиційного блоку Юрій Павленко і Дмитро Шпенов, депутат від фракції "Самопоміч" Олена Сотник, нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, депутат від групи "Партія "Відродження" Андрій Шипко, нардеп від групи "Воля народу" Євген Рибчинський, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, позафракційний нардеп Остап Єднак.
8 листопада відбулося перше засідання комісії. Її члени вирішили, що на наступне засідання, яке відбудеться 15 листопада о 10.00 в антикорупційному комітеті Верховної Ради, запросять представників Гандзюк, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Генпрокуратури, мера Херсона, голову Херсонської облдержадміністрації, першого слідчого і процесуального керівника у справі. Береза зазначив, що до роботи комісії буде залучено активістів, але до складу комісії внести їх не зможуть.
Гандзюк померла 4 листопада в одній із київських лікарень. 31 липня її облили сірчаною кислотою в Херсоні.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.