Наливайченко закликав світову спільноту розширити антиросійські санкції
Важливо, щоб Україна, Великобританія та США виступили проти російської агресії за допомогою реальних і додаткових санкцій, заявив екс-голова Служби безпеки України і лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко.
Екс-голова Служби безпеки України і лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко під час свого візиту до Лондона розповів журналістам про агресію Росії проти України і звернувся по підтримку світової спільноти. Про це повідомляє прес-служба політика.
В інтерв'ю ВВС Наливайченко заявив, що міжнародна спільнота доклала недостатньо зусиль для тиску на РФ.
"Ми повинні об'єднати наші зусилля, маю на увазі, що Україна та український президент, а також уряд спільно з урядами інших країн мають чітко вимагати від [президента РФ Володимира] Путіна звільнити всіх 24 полонених українських моряків", – зазначив політик.
Він відзначив, що наявні антиросійські санкції потрібно використати повною мірою, крім цього, їх потрібно розширити.
"Під розширенням санкцій маю на увазі галузеві санкції й заморожування активів. Тобто реальні санкції, які можуть і повинні привести до обмеження російської агресії, а потім і до її припинення", – підкреслив Наливайченко.
Журналіст Стівен Сакур висловив думку, що президент України Петро Порошенко перебільшив масштаби ситуації акту російської агресії біля Керченської протоки, запровадивши в Україні воєнний стан, на що український політик зазначив, що у Порошенка зараз найменший рівень підтримки серед українців.
"Але в усякому разі уряд повинен зробити все можливе, щоб застосовувати в Україні реальні санкції проти Росії. Коли кажу, що це наша боротьба, я маю на увазі Україну та українців. Ми повинні боротися. Проте дуже важливо, щоб ми разом із Великою Британією та Сполученими Штатами Америки виступили проти російської агресії через реальні й розширені санкції", – додав Наливайченко.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення. Їх заарештували й тримають у московських слідчих ізоляторах.
Адвокат Микола Полозов повідомив, що всім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив занепокоєність через застосування сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
Індивідуальні санкції проти осіб, причетних до захоплення Росією українських моряків біля Керченської протоки, уже затвердила Литва.