НАЗК і приватна компанія не змогли домовитися про вартість оренди серверів для реєстру е-декларацій. Відкрито два провадження
Національне агентство України з питань запобігання корупції вважає, що запропонована компанією "Алтаюр" вартість оренди обладнання для Єдиного реєстру електронних декларацій завищена.
Національне агентство України з питань запобігання корупції звинуватило компанію "Алтаюр" у завищенні вартості оренди обладнання, необхідного для роботи Єдиного реєстру електронних декларацій, ідеться в заяві НАЗК від 21 травня.
"Протягом трьох років НАЗК орендувало обладнання в компанії "Алтаюр", вартість якого складала в різні роки від 2,37 до 3,2 млн грн. За оренду НАЗК сплатило підприємству 11,5 млн грн. За результатами внутрішнього аудиту було виявлено ознаки неправомірної вигоди в розмірі 9,4 млн грн", – заявили в агентстві.
У січня 2020 року між сторонами почалися переговори про новий контракт на оренду обладнання. Приватна компанія запросила 5,1 млн грн за цей рік. "При цьому балансова вартість обладнання на поточний рік була визначена у розмірі 2,66 млн грн. Нове керівництво НАЗК відмінило відповідну закупівлю, оскільки запропоновані компанією умови не відповідали погодженим під час проведення переговорної процедури", – ідеться в повідомленні НАЗК.
Коли "Алтаюр" відмовився переглядати умови оренди, Нацагентство провело внутрішній аудит, матеріали якого передали в Національне антикорупційне бюро.
"За результатами їх розгляду НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за фактом корупційного правопорушення (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу). За зверненням детектива НАБУ Вищий антикорупційний суд наклав арешт на обладнання як речовий доказ. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін", – повідомили в НАЗК.
Зі свого боку компанія "Алтаюр" подала скаргу на дії Нацагентства в Держбюро розслідувань, на підставі якої ДБР відкрила ще одне провадженя – за фактом перевищення повноважень із метою отримання неправомірної вигоди.
Кабінет Міністрів створив НАЗК у березні 2015 року. Агентство, зокрема, займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців. Електронне декларування доходів чиновників в Україні запустили у вересні 2016 року, перед цим тестуванням системи займалися міжнародні донори. "Алтаюр" брала участь і в тестовому проєкті.
Запуск НАЗК і електронного декларування входив до переліку вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму.