НАЗК виявило неправдиву інформацію в деклараціях Кононенка та Філатова
За даними Національного агентства з питань запобігання корупції, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ігор Кононенко вніс у декларацію за 2015 рік недостовірні дані на загальну суму майже 7,6 млн грн, мер Дніпра Борис Філатов не відобразив у деклараціях за 2016 і 2017 роки інформацію більше ніж на 1 млн грн.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки внесення недостовірних даних у деклараціях нардепа від Блоку Петра Порошенка Ігоря Кононенка і мера Дніпра Бориса Філатова, повідомляє пресслужба агентства.
За даними НАЗК, Кононенко в уточненій декларації за 2015 рік указав недостовірну інформацію про кількість і номінальну вартість акцій зареєстрованих на території України трьох акціонерних товариств і двох іноземних компаній, що належать йому на праві власності.
Окрім того, Кононенко не задекларував доходу одного із членів сім'ї – невістки.
"Загальна сума недостовірних відомостей у декларації народного депутата за 2015 рік становить майже 7,6 млн грн", – ідеться в релізі.
Як повідомляє агентство, мер Дніпра не вказав у декларації за 2016 і 2017 роки інформації про земельну ділянку, мотоцикл і судно, які належать йому на праві власності, про земельну ділянку, яка належить йому на праві оренди.
Окрім того, за даними НАЗК, Філатов вніс недостовірні дані про джерела та розмір власного доходу і доходу дружини і не задекларував будинку, який належить їй.
"Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2016 та 2017 роки становить понад 485 тис. грн та 519 тис. грн відповідно", – ідеться в повідомленні.
Також НАЗК виявило ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях колишнього заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Діденка, судді Вишгородського районного суду Київської області Людмили Толкачової, першого заступника голови Бориспільської райдержадміністрації Київської області Руслана Садовського та голови Заставнівської районної ради Чернівецької області Сергія Капіцького.
В агентстві повідомили, що проінформували про порушення Нацполіцію та Національне антикорупційне бюро України.
Нацагентство з питань запобігання корупції створили у 2015 році.
Агентство, серед іншого, займається перевіркою декларацій держслужбовців та їхнього способу життя, пошуком інформації про зловживання владою або корупцію. Запуск НАЗК був однією з вимог Євросоюзу для надання Україні безвізового режиму.