Нардеп Шкрум заявила, що Рада "абсолютно випадково" проголосувала за Виборчий кодекс України у першому читанні

Шкрум: Отак випадково, помилково тільки й підтримуються реформаторські ідеї
Фото: Альона Шкрум / Facebook

Коаліційні партії хотіли формально продемонструвати свою підтримку змін виборчого законодавства, проте несподівано для них рішення набрало достатньо голосів, повідомила народний депутат Альона Шкрум.

Верховна Рада здатна підтримати мінімальні реформи тільки "абсолютно випадково", уважає народний депутат України від "Батьківщини" Альона Шкрум.

Про це вона написала у своєму Facebook, коментуючи голосування за альтернативний проект Виборчого кодексу України, який набрав 226 голосів народних депутатів під час ранкового голосування.

"Була чергова "тонка" гра: "коаліції" треба було дати трошки голосів, показати типу підтримку змін, але голосів дати недостатньо, щоб, звісно, нічого не пройшло. Найближчі люди з оточення президента в БПП не дають голоси, Блок Петра Порошенка загалом дає лише 68 зі 122, "Народний фронт" – лише 56", – розповіла вона.

За словами нардепа, депутатська група "Воля народу" та "Відродження" не повинні були дати жодного голосу, а дали три.

"План простий: наче всі й давали частину голосів, але не пройшло. Зазвичай парламентські старожили рахують голоси дуже точно. А тут – випадок! Іронія долі. Хтось дав трохи більше голосів, Опозиційний блок дав усі голоси, проголосувала вся парламентська опозиція і – вуаля – 226 голосів! Провладні депутати трошки в шоці. Отак випадково, помилково тільки й підтримуються реформаторські ідеї", – зазначила вона.

Шкрум додала, що проголосувати за проект Виборчого кодексу України вдалося тільки в першому читанні і далі "буде серйозний контроль".

Проект №3112-1, який Рада підтримала в першому читанні, підготовлено на основі проекту Виборчого кодексу України, який було зареєстровано в березні 2010 року.

На парламентських виборах він передбачає систему регіональних відкритих списків. Також пропонують установити чотиривідсотковий бар'єр на парламентських виборах, висувати кандидатів можуть тільки політичні партії, а не блоки.

На виборах до обласних рад і міськрад великих міст (від 90 тис. виборців) також пропонують систему відкритих списків. Згідно з проектом кодексу, щоб бути зареєстрованим кандидатом у президенти України, потрібно буде зібрати не менше як 300 підписів осіб, які мають представницький мандат.