Нардеп Вінник щодо законопроекту про реінтеграцію Донбасу: Ніякого особливого статусу нікому не надається
Пункт про миротворців ООН буде прописано в законопроекті про реінтеграцію Донбасу в контексті реалізації мирного плану, запропонованого президентом України Петром Порошенком. Про це повідомив нардеп від БПП Іван Вінник.
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник заявив у коментарі телеканалу "112 Україна", що президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу не передбачає надання особливого статусу окупованим територіям на сході України.
Відповідаючи на запитання, які шляхи визволення Донбасу, дипломатичні або військові, прописано в законопроекті, Вінник сказав: "Там є два шляхи, вони не прописані конкретними реченнями, але зрозумілі з контексту... Мова йде про те, що Україна прагне звільнити ці території у дипломатично-політичний спосіб, але передбачає застосування Збройних сил України для забезпечення безпеки українських громадян".
За його словами, у сучасному світі "вдала дипломатія неможлива без силової складової".
Нардеп також заявив, що в законопроекті не буде завуальовано прописано особливого статусу Донбасу. "Це провокація... Ніякого особливого статусу не буде. Законопроект навіть у своїй назві містить, що це законопроект про відновлення суверенітету, територіальної цілісності України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Ключове слово – відновлення. Ніякого особливого статусу нікому не надається", – сказав Вінник.
Він також повідомив, що загалом у законопроекті приблизно 15 сторінок. Нардеп додав, що низку питань у законопроекті щодо введення миротворців на Донбас і надання Україні летальної зброї буде озвучено 4 жовтня о 14.30 на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки.
"Це ті модальності, які привіз президент зі США", – сказав Вінник. Він наголосив, що пункт про миротворців "буде прописаний так, як це нам потрібно в контексті реалізації мирного плану, який запропонував президент Петро Порошенко".
Вінник повідомив, що днями Рада національної безпеки й оборони України затвердила законопроект. Нардеп додав, що після розгляду законопроекту комітетом ВР із безпеки документ розгляне комітет у закордонних справах, а також "інші комітети, передбачені регламентом".
Він також розповів, що законопроект про реінтеграцію Донбасу не передбачає введення воєнного стану в Україні. "АТО буде називатися безпековими заходами з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, Збройні сили України будуть застосовані на підставі чинних статутів, закону про Збройні сили України", – сказав нардеп.
Президент України Петро Порошенко 4 жовтня подасть до парламенту законопроект про реінтеграцію окупованих територій, заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
10 липня Рада національної безпеки й оборони України відклала розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу. Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що Міністерству закордонних справ і Адміністрації Президента було доручено провести консультації з міжнародними партнерами.
28 серпня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявляла, що законопроект про реінтеграції Донбасу на 99,9% готовий до подання в Раду.
29 вересня "Європейська правда" з посиланням на джерело повідомила, що в Адміністрації Президента погодили з партнерами законопроект про реінтеграцію Донбасу. В АП стверджують, що новий закон потрібно ухвалити протягом одного пленарного тижня, оскільки 18 жовтня закінчується термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу.
3 жовтня віце-спікер парламенту Оксана Сироїд опублікувала у Facebook одну з версій законопроекту про реінтеграцію Донбасу. За даними "Української правди", ця версія неактуальна, оскільки в документ продовжують вносити зміни.