Нардеп Висоцький: Можна написати 100 статей про те, як Україна озброїла КНДР газотурбінними танками на шасі "Таврії". Це не вплине на ухвалення рішень керівництвом США
Не виключено, що в американському розвідтоваристві знають, від кого Північна Корея насправді отримала ракетні двигуни, зазначив депутат Верховної Ради Сергій Висоцький.
Білий дім ухвалить рішення щодо отримання Північною Кореєю ракетних технологій не на підставі публікацій у пресі, а на базі даних розвідки. Про це написав у Facebook депутат Верховної Ради від "Народного фронту" Сергій Висоцький.
"Можна написати, навіть у New York Times, 100 статей про те, як Україна озброїла Північну Корею газотурбінними танками на шасі "Таврії", просувала у президенти США кота Гарфілда або планувала завдати ядерного удару по Сиктивкару. Ці публікації не вплинуть на ухвалення рішень американським політичним керівництвом, оскільки в основі цих рішень лежать не тільки роздруківки від прес-служби, але й роздруківки від спецслужби", – зазначив український політик.
Він упевнений, що розвідтовариство США відреагує на статтю, у якій натякали на причетність України до постачання до КНДР двигунів для балістичних ракет.
"Американське розвідтовариство видасть для споживачів своєї інформації абсолютно таємне memo, в якому опише, чому написане там – це повний bullshit (нісенітниця. – "ГОРДОН"). Припускаю, що в цьому memo також буде згадано й російський "Энергомаш". І взагалі вся ця історія виглядає як попереджувальний удар від Служби зовнішньої розвідки Росії з огляду на те, що очікують на публікацію реального джерела постачання режиму Кімів двигунами", – припустив Висоцький.
"Так, політична система США стикається зі своїми проблемами, проте інститути спецслужб там не відірвані від процесу ухвалення політичних рішень", – додав автор публікації.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав провокацією інформацію про постачання Північній Кореї українських ракетних технологій.
Прес-служба "Південмашу" спростувала постачання КНДР вироблених у Дніпрі ракетних двигунів.
15 серпня експерт із військових ракетних технологій із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман, на якого посилається The New York Times, заявив, що не говорив про причетність української влади до постачання ракетних двигунів до КНДР.