"Народний фронт" назвав затримання сина Авакова "політичним шоу"
У "Народному фронті" затримання сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олександра розцінили як політичний тиск на главу МВС, Нацполіцію, цю політсилу та її парламентську фракцію.
Затримання сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олександра у справі про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії – це "політичне шоу", яке не має нічого спільного ні з боротьбою з корупцією, ні з правом, заявили в партії "Народний фронт", членом якої є глава МВС.
У політсилі зазначили, що ця справа два з половиною роки "припадала пилом" на полицях Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а МВС дійшло висновку, що склад злочину відсутній.н
"Але зараз мова про інше. Чому саме після того, коли МВС і персонально міністр Аваков не допустив силового розгону наметового містечка під Верховною Радою, зайняв окрему і незалежну позицію серед інших правоохоронних органів, виконав конституційні функції з перевірки підстав надання громадянства, у тому числі і так званим протестуючим, є одним із ключових балансів у системі правоохоронної діяльності країни та взірцем у реформуванні Національної поліції, яка має найвищий рівень довіри громадян України, члену його родини пред'являються застарілі і політично мотивовані обвинувачення?" – заявили в "Народному фронті".
Затримання сина Авакова в партії розцінили як політичний тиск на міністра, Нацполіцію, "Народний фронт" і парламентську фракцію політсили.
У заяві йдеться, що "так звана антикорупційна боротьба перетворилася на боротьбу за владу, боротьбу за проведення дострокових виборів, боротьбу за формування політичних проектів під егідою антикорупційних органів".
31 жовтня НАБУ провело обшуки за місцем проживання ймовірних фігурантів кримінальної справи про зловживання під час закупівлі Міністерством внутрішніх справ рюкзаків для Національної гвардії України. Імен цих людей у відомстві не назвали. ЗМІ повідомили, що після обшуків затримали Олександра Авакова, колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та представника фірми – переможця тендера на постачання рюкзаків. Їм інкримінують розтрату в розмірі 14 млн грн у 2015 році.
У МВС заявили, що дії НАБУ є частиною інформаційної кампанії, спрямованої проти керівництва міністерства.
Міністр зазначив, що ні його син, ні фірми, у яких він є засновником, "не мають і не мали ні копійки грошей з бюджету України".
Детективи НАБУ повідомили Олександра Авакова і Чеботаря про підозру у розкраданні державних коштів.
У лютому 2016 року програма "Схеми" (виходить на "Радіо Свобода" і телеканалі "UA:Перший") оприлюднила таємний відеозапис, імовірно, зроблений у грудні 2014 року в кабінеті Чеботаря. На ньому господар кабінету нібито домовляється про сумнівну процедуру держзакупівлі партії рюкзаків для обласних управлінь МВС із людиною, яку автори розслідування ідентифікували як сина Авакова.
НАБУ почало розслідування справи в березні 2016 року, для чого дістало доступ до банківських рахунків компанії – постачальника тактичних рюкзаків для МВС "Дніпровенд", яку пов'язують з Олександром Аваковим. У лютому 2017 року керівник НАБУ Артем Ситник заявляв, що розслідування у цій справі на завершальній стадії.