Нацбанк України подав позов на Дубінського за наклеп
Національний банк України вимагає, щоб нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський спростував інформацію, що голова НБУ Яків Смолій та його заступник Катерина Рожкова нібито організували "злодійську схему" з виведення банків із ринку за хабарі від їхніх акціонерів.
12 листопада Солом'янський районний суд Києва відкрив провадження за позовом Національного банку України до депутата Верховної Ради із фракції "Слуга народу" Олександра Дубінського про захист ділової репутації центрального банку. Про це 28 листопада повідомила пресслужба НБУ.
"Правління НБУ переконане, що через Дубінського, якого в медіа називають рупором олігарха Ігоря Коломойського, реалізується цілеспрямована інформаційна атака на Національний банк. За нею, вочевидь, "стоїть" власне сам ексвласник "ПриватБанку", який із часу націоналізації "ПриватБанку" намагається уникнути повернення коштів, виведених із банку до входження держави в його капітал", – заявили у пресслужбі.
Нацбанк вимагає спростувати поширену Дубінським недостовірну інформацію в обліковому записі Dubinsky.Pro на веб-ресурсах youtube.com і facebook.com.
"Зокрема, депутат повідомив, що керівництво Національного банку в особі голови НБУ Якова Смолія та першого заступника голови Катерини Рожкової нібито організувало "злодійську схему", яка полягає в цілеспрямованому виведенні банків із ринку за хабарі від їхніх акціонерів для подальшої виплати їм компенсації з держбюджету. Депутат навів приклад виведення "Радикал Банку" з ринку у 2015 році та нібито здійсненої сплати з боку Національного банку на користь бізнесмена-втікача Сергія Курченка майнової шкоди в розмірі 128 млн грн. Національний банк вимагає спростування цієї інформації", – заявили у НБУ.
У Нацбанку стверджують, що звинувачення в організації "злодійської схеми" виведення банків із ринку є безпідставними, абсурдними і вводять в оману суспільство. Їхня мета – очорнити ділову репутацію керівництва НБУ, дискредитувати реформу банківського сектору й підірвати довіру до Національного банку.
НБУ підкреслює, що інформація про те, що Національний банк "допомагає Сергієві Курченку, виплачуючи йому з бюджету 128 млн грн", не відповідає дійсності.
27 листопада НБУ заявив про тиск із боку Коломойського через "ПриватБанк".
"ПриватБанк", власником якого раніше був Коломойський, – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні та за кордоном тривають судові процеси. На докапіталізацію банку держава витратила понад 155 млрд грн.
У серпні 2019 року у НБУ повідомили, що в судах триває розгляд приблизно 270 справ, пов'язаних із "ПриватБанком".
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 21 листопада, що "ПриватБанк" та кошти з нього не має бути повернуто попереднім акціонерам. 22 листопада Коломойський заявив, що банк повернуть йому найближчим часом.
Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк розповів у коментарі виданню "ГОРДОН", що МВФ не працюватиме з Україною, якщо український уряд не зуміє протистояти впливу Коломойського в країні.