Нацбанк України запустив сайт, присвячений боротьбі за його незалежність
Національний банк України ризикує втратити свою незалежність, унаслідок чого в Україні може початися фінансово-економічна криза, йдеться на сайті, який НБУ запустив у роботу 18 травня.
Національний банк України відкрив сайт, присвячений боротьбі із загрозами його незалежності. Про це повідомила прес-служба регулятора у Twitter 18 травня.
"Ми відкрили веб-сайт, де покажемо, як політики й олігархи намагаються викривити історію і спотворити сприйняття реальності, щоб підлаштувати майбутнє на свою користь: https://storm.bank.gov.ua. Ми будемо відкрито говорити про перебіг півтисячі судових процесів, у яких задіяний НБУ, і робити фактчек політичних заяв", – ідеться в повідомленні.
На сайті, присвяченому "шторму" навколо НБУ, йдеться про те, що на Нацбанк "насуваються хмари" і регулятор ризикує під тиском втратити незалежність.
"Це не приватний шторм однієї установи, так само як Національний банк – не приватний банк, а установа, що працює для добробуту кожного українця. Ми – лише буревісник, і тиск на Національний банк – це штормове попередження для всієї України, яку в результаті може затопити хвиля нової фінансово-економічної кризи", – стверджують у банку.
У списку "хмар", які насуваються на НБУ, вказано, зокрема, рішення судів щодо "ПриватБанку", внесення до Верховної Ради проекту постанови про відставку голови Нацбанку Якова Смолія, а також низку політичних заяв.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.
18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимогу Коломойського і скасував рішення НБУ, ухвалене у 2016 році, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із банком.
20 квітня Печерський районний суд Києва дозволив розірвати договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", отриманими до його націоналізації. У НБУ заявили, що будуть оскаржувати це рішення.
Голова правління "ПриватБанку" Петр Крумханзл заявляв, що повернення націоналізованого "ПриватБанку" колишнім власникам – Коломойському і бізнесменові Геннадію Боголюбову – неможливе.
3 травня у Господарському суді Києва повідомили, що Коломойський подав п'ять нових позовів до Національного банку України та "ПриватБанку".
НБУ заявив, що останні судові рішення щодо "ПриватБанку" загрожують фінансовій стабільності України.