"Нацкорпус" відкинув звинувачення ексдобровольців "Азова" про побиття через підтримку Стерненка
В офіційній заяві "Нацкорпус" підтвердив, що зустріч колишніх добровольців полку "Азов" Назарія Кравченка та Сергія Філімонова з колишніми побратимами була, однак розмова була не про одеського активіста Сергія Стерненка, а побиття не було.
"Національний корпус" випустив заяву, в якій відкинув звинувачення колишніх добровольців полку "Азов" Назарія Кравченка та Сергія Філімонова про побиття через підтримку ними одеського активіста Сергія Стерненка.
"Хайп на темі Сергія Стерненка триває. Сьогодні він продовжився у вигляді підлої брехні від експредставників "Національного корпусу", що розповсюдили відверті наклепи на своїх колишніх побратимів із полку "Азов". "Національний корпус" завжди виступав за право громадян на самозахист та готовий надати підтримку Сергію Стерненку, як і будь-якому іншому громадянину, в його боротьбі проти намагань влади видати самооборону за тяжкий злочин... Саме тому звинувачення від колишніх представників "Нацкорпусу" в тому, що їх змушували відмовитися від підтримки Стерненка, є абсурдними, а тому ще більш відверто брехливими", – ідеться в заяві.
В організації зазначили, що зустріч Кравченко і Філімонова з колишніми побратимами дійсно була, але вона стосувалася інших питань.
"Відбулася звичайна чоловіча розмова між колишніми бойовими товаришами, на яку до того ж Філімонов, Кравченко та інші їхні товариші приїхали зі зброєю. Всі слова про "тортури" та побиття є цинічною брехнею. Хоча б тому, що під час розмови людей із боку так званих "постраждалих" було більше", – додали в "Нацкорпусі".
Сергій Філімонов – доброволець полку "Азов", колишній керівник "Громадянського корпусу Азов" у Києві та екскерівник київського осередку партії "Національний корпус".
Назарій Кравченко – один із засновників "Громадянського корпусу Азов", перший заступник голови політичної партії "Національний корпус".
Стерненку, який 2018 року завдав смертельних ножових поранень нападникові, винесуть підозру за однією з двох статей Кримінального кодексу – або умисне вбивство, або вбивство з перевищенням меж необхідної оборони. Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
Протягом першого півріччя 2018 року на Стерненка нападали тричі. 7 лютого активіста побили в Одесі, а 1 травня в нього стріляли. Радник голови Головного управління Національної поліції України в Одеській області Руслан Форостяк заявляв, що попередня кваліфікація другого нападу на Стерненка – хуліганство із застосуванням травматичної зброї. Пізніше стало відомо, що поліція розслідує напад на Стерненка за статтею про умисне вбивство.
24 травня внаслідок третього нападу активіст дістав ушкодження руки та забій голови. Водночас він завдав одному з нападників смертельного удару ножем у живіт.
8 травня 2020 року Білецький заявив, що "Національний корпус" і ветерани полку "Азов" прийдуть підтримати одеського активіста Стерненка, якщо справа дійде до суду.