Шмигаль заявив, що навіть після скасування обмежень буде необхідно носити маски. Уряд розглядає ідею адаптивного карантину
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що уряд має намір з 11 травня почати послаблювати введений через коронавірус карантин, але підкреслив, що навіть після скасування всіх обмежень українці мають носити маски та дотримуватися правила соціального дистанціювання.
Навіть після скасування карантину в Україні громадяни мають звикнути до нових реалій і носити маски. Про це на засіданні уряду 29 квітня повідомив прем'єр-міністр країни Денис Шмигаль, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми маємо усвідомити: навіть після відкриття всіх закладів і [запуску] транспорту маски, дезінфектори, соціальне дистанціювання, особиста гігієна нікуди не дінуться. Відтепер це норма", – сказав прем'єр.
Він повідомив, що останніми днями уряду надходить багато звернень щодо необхідності послаблення карантину.
"Те, що в нас менше хворих у порівнянні з іншими країнами, – це заслуга карантинних заходів, і в першу чергу – вашої відповідальності та дотримання цих заходів. Ми вчасно зайшли в карантин і вчасно з нього вийдемо", – підкреслив Шмигаль.
Заклики скасувати карантин, на його думку, є безвідповідальними і наражають українців на небезпеку.
"Ми розуміємо, коли і які кроки потрібно зробити. Ми озвучили план із п'яти етапів виходу з карантину", – нагадав Шмигаль.
Сьогодні на засіданні уряд ухвалить рішення, яке дозволить роботу ринків в Україні, "але з певними умовами", зазначив глава Кабміну.
"На наступну середу ми теж приймемо низку рішень, які з 11 травня послаблять деякі карантинні умови. І це також прописано і прораховано. Ми озвучуємо це. Тому я прошу політичні сили, різноманітні групи впливу не маніпулювати цими речами, не закликати українців до протестів, скупчень. Ми отримаємо наступний етап зростання захворюваності", – попередив прем'єр.
Він запевнив, що "карантин однозначно буде послаблений", але тільки якщо кількість хворих українців не буде зростати.
Прем'єр нагадав, що на першому етапі в Україні планують відкрити парки, сквери, дозволити торгівлю непродовольчими товарами, обслуговування на винос у кафе.
"Швидкість послаблення в інших сферах і по інших об'єктах буде залежати від епідеміологічної ситуації в Україні, а вона напряму залежить від дотримання протиепідемічних заходів", – сказав Шмигаль.
Він повідомив, що доручив міністерствам і відомствам розробити критерії, які стосуються скасування обмежень. "Ми не повинні просто відкрити всі ці об'єкти. Ми маємо чітко розуміти, за яких умов перебування всіх нас на цих об'єктах не призведе до спалаху епідемії", – пояснив прем'єр.
Шмигаль також повідомив, що в Україні розглядають ідею адаптивного карантину.
"Це означає, що у випадку спалахів інфекцій в окремих регіонах ми будемо посилювати карантин саме там, а не в цілому по всій країні. Але це наші наступні кроки після 11 травня", – сказав він.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 3,1 млн осіб, із них понад 217 тис. померло, а 935 тис. одужали.
Станом на ранок 29 квітня від коронавірусу в Україні померло 250 осіб, загалом коронавірусну інфекцію підтверджено у 9866 жителів країни.
Карантин в Україні було введено 12 березня, він діятиме як мінімум до 11 травня. У зв'язку з епідемією у країні припинили роботу більшості непродовольчих магазинів, зупинили регулярне пасажирське сполучення, заборонили всі масові заходи. Крім того, громадянам заборонено збиратися у групи більше ніж по дві людини, а також виходити з дому без нагальної потреби.