Небоженко: Клуб колишніх і нинішнього прем'єр-міністрів – це проблема для чинного президента
Будь-який український прем'єр-міністр після року на посаді глави Кабміну завжди ставав суперником для президента країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
Ініціатива глави Кабінету Міністрів Володимира Гройсмана створити раду прем'єр-міністрів України не допоможе йому підвищити свій рейтинг, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
"Це суто українська традиція. Кожен чинний прем'єр-міністр збирає своїх попередників. Так що нічого дивного в ініціативі Гройсмана немає. Більше здивування викликає той факт, що він згадав про попередників через рік роботи в Кабміні. Це говорить про те, що Гройсман планує залишатися на посаді прем'єр-міністра ще не менше ніж рік. Крім цього, йому важливо показати себе на тлі колишніх глав Кабінету Міністрів. Можливо, у такий спосіб він хоче підняти свій рейтинг. Але зараз це йому вже не допоможе. Це потрібно було робити одразу після призначення на посаду, а не за рік", – зазначив політолог.
На його думку, якщо зустрічі українських прем'єрів будуть проводити на регулярній основі, це може стати проблемою для президента країни Петра Порошенка.
"До чого це все призведе? Ні до чого доброго. Інше питання, якщо вони почнуть збиратися регулярно. Ось тоді це вже буде політика. Клуб колишніх і нинішнього прем'єрів-міністрів – це проблема для чинного президента. Будь-який прем'єр після року на посаді завжди ставав суперником президента. Це теж українська традиція. А так, чим екс-прем'єри можуть допомогти Гройсману? Ніхто з його попередників реформами не займався. Їх цікавив тільки дерибан державних коштів. Так, це люди мудрі й досвідчені, але реальної допомоги від них чекати не доводиться. Регулярні зустрічі ради прем'єр-міністрів України будуть означати, що Гройсман формує команду, яка зможе протистояти президенту. І для Порошенка це може стати серйозною проблемою", – наголосив Небоженко.
Під час урочистого засідання Кабінету Міністрів, присвяченого 100-річчю українського уряду, Гройсман запропонував створити раду прем'єр-міністрів України. За його словами, така рада була б "дуже гарниим механізмом обміну досвідом, який накопичений за 25 років незалежності нашої держави".
З моменту проголошення незалежності України посаду прем'єр-міністра обіймали 14 людей, ще п'ятеро були виконувачами обов'язків. Першим главою уряду був Вітольд Фокін.