"Незалежність від постачань російського газу". Польща домовилася з Данією і Швецією про прокладання газопроводу Baltic Pipe
Уряд Швеції 7 травня схвалив прокладання газопроводу Baltic Pipe своєю територією, отже, знято останні перешкоди для початку будівництва магістралі, якою норвезький газ буде надходити в Данію та Польщу. Про це повідомив на своєму сайті оператор газопроводу, польська компанія Gaz-System.
Раніше повний набір адміністративних дозволів дістали в Польщі й Данії.
"Це рішення засвідчує, що уряд Швеції визнає важливість проєкту не лише для Польщі й Данії, але і для всього Європейського союзу в контексті зміцнення співробітництва між країнами, а також, що найважливіше, для незалежності від постачань природного газу з Росії", – сказав президент Gaz-System Томаш Стемпень.
Згідно із графіком, перші роботи почнуться у другій половині 2020 року. Довжина підводної частини (дно Балтійського моря) становитиме 275 км. Прокладання труб розпочнуть улітку 2021 року. Запланована дата введення в експлуатацію – жовтень 2022 року.
Baltic Pipe – стратегічний проєкт, спрямований на створення нового способу постачання природного газу з родовищ на континентальному шельфі Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також у сусідні країни. Газопровід зможе транспортувати 10 млрд м&³3; природного газу на рік у Польщу і 3 млрд м&³3; газу в Данію.
Європейська комісія 2013 року визнала, що проєкт становлять загальний інтерес для Євросоюзу. Для його підтримки з бюджету ЄС виділено €266,8 млн.
2018 року Польща заявила, що після введення в дію нового газопроводу й завантаження LNG-терміналу в Свіноуйсьце має намір стати повністю незалежною від російського "Газпрому".
Ямальський контракт, підписаний 1996 року, передбачає постачання в Польщу з РФ 10 млрд м&³3; газу на рік. Угода діє до 2022 року. У державній нафтогазовій компанії Польщі PGNiG заявили, що не мають наміру продовжувати контракт.