"Нормандська четвірка" домовилася продовжити роботу над виконанням Мінських домовленостей – АП

Порошенко підкреслив важливість уведення на Донбас миротворчої місії ООН
Фото: president.gov.ua

Учасники переговорів у нормандському форматі виокремили важливість повного припинення вогню на Донбасі, виведення важкого озброєння і проведення розведення сил із цілодобовим контролем ситуації спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, повідомила Адміністрація Президента України.

Під час телефонних переговорів президента України Петра Порошенка, президента РФ Володимира Путіна, президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера Німеччини Ангели Меркель була досягнута домовленість узгодити остаточні кроки щодо безпеки і продовжити роботу над дорожньою картою імплементації Мінських домовленостей. Про це повідомляють на сайті українського президента.

Учасники переговорів заслухали доповідь голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертурула Апакана та його заступника Александра Хуга.

Порошенко закликав Росію негайно припинити агресивні дії та постачання зброї на окуповані території і назвав події на Донбасі за останні кілька днями "одними з найкривавіших у 2017 році".

Він підкреслив важливість уведення в зону збройного конфлікту на сході України миротворчої місії ООН.

Президент України поінформував учасників "Нормандської четвірки", що російська сторона блокує звільнення заручників. Україна наполягає на негайному звільненні всіх заручників, включно з тими, кого незаконно утримують на території Росії. Зокрема, Олега Сенцова і Романа Сущенка.

Повідомляють, що співрозмовники виокремили важливість повного припинення вогню, виведення важкого озброєння та проведення розведення сил із цілодобовим моніторингом ситуації СММ ОБСЄ.

За інформацією Адміністрації Президента України, Макрон і Меркель наголосили на неприпустимості будь-яких заяв, що підривають територіальну цілісність України. Було згадано так звану "Малоросію".

Сторони переговорів домовилися з метою узгодження остаточних кроків щодо безпеки і продовження роботи над дорожньою картою імплементації Мінських домовленостей провести у другій половині серпня зустріч зовнішньополітичних радників глав держав нормандського формату.

Телефонні переговори тривали приблизно дві години.

21 липня Порошенко заявив, що під час цих телефонних переговорів він буде вимагати негайного припинення вогню вздовж усієї лінії розмежування на Донбасі.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.

Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді сторони домовилися затвердити основу дорожньої карти щодо реалізації Мінських угод.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Україна, США і низка інших держав обвинувачують Російську Федерацію у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці обвинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.