Одну зі справ проти Порошенка закрили. Слідчий ДБР заявив, що "незрозумілі харківські люди давали йому незрозумілі вказівки"
Адвокат Ілля Новіков отримав документи від керівника слідчої групи Держбюро розслідувань Олега Корецького про закриття кримінального провадження про можливе ухилення від сплати податків під час продажу заводу "Кузня на Рибальському". У цій справі фігурував п'ятий президент України Петро Порошенко.
Адвокат Ілля Новіков повідомив у Facebook 8 липня про закриття кримінального провадження щодо продажу київського заводу "Кузня на Рибальському" (раніше – "Ленінська кузня"), у якому фігурує п'ятий президент України, народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко.
Новіков зазначив, що отримав відповідну постанову від керівника слідчої групи Державного бюро розслідувань Олега Корецького.
"На слідчих тиснули, про що Корецький погодився розповісти найближчим часом пресі", – написав захисник Порошенка.
В опублікованих адвокатом документах указано, що провадження було відкрито 12 липня 2019 року і стосувалося ймовірного ухилення від сплати податків під час продажу підприємства. Кримінальне провадження було закрито 8 липня 2020 року згідно з ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу, тобто у зв'язку з відсутністю події кримінального правопорушення.
Новіков також опублікував відео, на якому Корецький вручає йому документи про закриття кримінального провадження.
"Законне, обґрунтоване процесуальне рішення, – прокоментував він. – Ви самі розумієте: коли ти розслідуєш усе нормально за законом, а потім приходять ці незрозумілі харківські люди й починають давати незрозумілі вказівки... Ти їм кажеш: "Хлопці, немає складу злочину. Давайте приймати законні рішення". А вони: "Ти йди, для тебе немає місця...", тому що ти їм не підходиш. Звичайно, я готовий вийти на пресу".
Як передає кореспондент видання "ГОРДОН", на засіданні Печерського райсуду Києва, який сьогодні обирає Порошенку запобіжний захід у справі про призначення Сергія Семочка заступником голови Служби зовнішньої розвідки, експрезидент та його адвокати закликали викликати Корецького в суд для давання свідчень.
"Цей керівник слідчої групи заявив про тиск на нього з боку фактичного керівника ДБР пана [Олександра] Бабікова у справі Порошенка. І хто на нього може тиснути? Ми твердо переконані, що цей тиск може здійснюватися за вказівкою Офісу президента України, з Офісу генерального прокурора та особисто генерального прокурора", – сказав експрезидент на мітингу перед будівлею суду.
У липні Порошенко говорив, що він фігурує у 24 кримінальних провадженнях. Отже, після сьогоднішнього рішення їх залишилося 23.
Київський завод "Кузня на Рибальському" (раніше – "Ленінська кузня") спеціалізується на будівництві буксирних пароплавів, морських риболовецьких траулерів, корпусів транспортних суден і кораблів для Військово-морських сил України. Також на підприємстві виробляють бойові модулі для бронетехніки, бронемашини тощо.
У листопаді 2018 року пов'язана з українським бізнесменом Сергієм Тігіпком кіпрська компанія Ewins Limitеd із групи ТАС придбала в інвестиційного фонду п'ятого президента України Петра Порошенко "Прайм Ессетс Кепітал" 2 535 263 акції "Кузні на Рибальському", а у фонду ВІК нардепа від Блоку Петра Порошенка Ігоря Кононенка – 690 460 акцій заводу. Після цього компанія Тігіпка стала власником понад 94% від статутного капіталу товариства.
Суми угоди не розголошували, але у звітності Ewins Limitеd було сказано, що Тігіпко заплатив інвестфонду Порошенка за акції заводу майже $236 млн.
У червні 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував "Кузню на Рибальському" на 136 тис. грн за подання до 2018 року недостовірної інформації під час одержання дозволу на концентрацію Тігіпком акцій заводу через Ewins Limitеd.