Офіс президента вимагає від низки депутатів "Слуги народу" пройти поліграф
Офіс президента підозрює в отриманні грошей 11 депутатів парламентської фракції "Слуга народу" за відмову в голосуванні за проєкт закону про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості, заявив екснардеп Сергій Лещенко. Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук повідомила, що перед імовірним проходженням поліграфа депутатів викличуть для пояснень.
Президент України Володимир Зеленський і Офіс президента висунули вимогу до низки депутатів фракції "Слуга народу" пройти перевірку на поліграфі через відмову голосувати на засіданні парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики за законопроєкт №2047-д про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості.
Про це "Українській правді" повідомили джерела у "Слузі народу" 22 жовтня.
За даними співрозмовників видання, голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія писав у внутрішньому чаті політсили, що з такою вимогою йому телефонував Зеленський.
Президент і його адміністрація вирішили провести перевірку низки депутатів через інформацію про те, що ті, імовірно, відмовилися підтримувати проєкт закону №2047-д за винагороду, заявив екснардеп Сергій Лещенко у своєму відеоблозі, опублікованому на YouTube у ніч на 22 жовтня.
За його словами, депутатам заплатили по $30 тис. за відмову від голосування.
"Мені сказали, що $30 тис. – це була ціна питання, щоб не голосувати. Про це також дізналися в керівництві фракції та ОП. Вони запропонували: "Тепер ми йдемо на детектор брехні, щоб усі депутати, які не голосували, пройшли через поліграф. Подивимося, чи зможуть вони відстояти на детекторі це рішення, це буде показово", – розповів він.
У своєму Telegram-каналі Лещенко уточнив, що йдеться про 11 депутатів від "Слуги народу" – Ірину Аллахвердієву, Ольгу Василевську-Смаглюк, Дар'ю Володіну, Юлію Діденко, Олександра Дубінського, Вікторію Кінзбурську, Олексія Ковальова, Анну Колісник, Олексія Леонова, Євгена Петруняка й Анастасію Ляшенко.
На думку Лещенка, у зриві голосування за цей проєкт закону зацікавлений нардеп із групи "За майбутнє" Антон Яценко, якого він називає "хрещеним батьком" Тендерної палати й одним із найодіозніших депутатів усіх скликань парламенту України.
Про те, що Офіс президента вимагає від депутатів "Слуги народу" пройти поліграф, перед цим написав у Facebook заступник голови фінансового комітету, нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський.
"Спілкувався з керівництвом партії "Слуга народу" і з'ясував, що Офіс президента дійсно наполягає на тому, щоб усі депутати партії у фінансовому комітеті Ради пройшли детектор брехні. Причина – звернення в ОП кількох депутатів, яким не сподобалося голосування членів комітету, де було ухвалено рішення про знищення монополії на оцінну діяльність "майданчиків Яценка" й демонополізацію ринку держзакупівель", – заявив нардеп.
За словами Дубінського, він готовий пройти перевірку на детекторі брехні.
"Упевнений, пройдуть і мої колеги з фінансового комітету. Незважаючи на те, що це явна демонстрація неповаги до парламенту. Проте вважаю, що детектор брехні мають пройти і співробітники Офісу президента, і депутати, які є серед авторів найскандальніших і найсумнівніших законопроєктів цього скликання", – додав він.
Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у коментарі "Українській правді" повідомила пізніше, що перед імовірним проходженням поліграфа депутатів викличуть в Офіс президента.
"Насамперед буде проведено зустріч із депутатами – членами комітету від "Слуги народу", щоб кожен міг озвучити свою позицію. Остаточне рішення щодо використання поліграфа буде ухвалено після закінчення консультацій із психологами-криміналістами щодо можливості коректного використання такого обладнання в цій ситуації", – сказала вона.
Засідання фінансового комітету, на якому не підтримали проєкт закону №2047-д, відбулося 18 жовтня. Наступного дня голова комітету, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев повідомив у Facebook, що проєкт закону підтримало лише п'ятеро депутатів від керівної партії.
"Вважаю це рішення помилкою, яку складно пояснити. Наша фракція проходить випробування, які не кожному депутату пройти під силу. Переконаний, що перемагає не той, хто помиляється, а той, хто робить правильні висновки зі своїх помилок і виправляє їх. Упевнений, фракція такі висновки зробить і помилки виправить", – написав він.