Омелян подав зустрічний позов проти МАУ

Омелян повідомив про зустрічний позов до МАУ
Фото: mtu.gov.ua

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян уважає, що "маніпуляції" компанії "Міжнародні авіалінії України" не мають стосунку до чесної конкуренції.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян подав зустрічний позов проти авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Про це Омелян розповів журналістам на брифінгу в Києві 25 вересня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

За словами міністра, позов стосується захисту його честі та гідності. Омелян сподівається, що клопотання розглянуть найближчим часом.

"Я вважаю, що ті маніпуляції, які ведуть із боку МАУ, є непорядними, не мають жодного стосунку до чесної конкуренції", – підкреслив чиновник.

МАУ подала до суду три позови. У першій позовній заяві, яку компанія подала до Господарського суду Києва проти Мінінфраструктури, висунуто вимогу компенсувати авіакомпанії 20,5 млн грн збитків від початку продажу лоукостером Ryanair дешевих квитків на жовтень. Другий позов МАУ подала проти аеропорту Львова, вимагаючи скасувати контракт із Ryanair.

Третю позовну заяву "Міжнародні авіалінії України" подали також проти Мінінфраструктури з вимогою заборонити "дії щодо надання, сприяння в наданні, схиляння до надання переваг (знижок, пільг, інших переваг) авіакомпанії Ryanair, не доступних МАУ".

У середині березня 2017 року комерційний директор Ryanair Девід О'Браян заявляв, що лоукостер із жовтня 2017 року буде виконувати 15 рейсів на тиждень із Києва і 16 рейсів на тиждень зі Львова. Вартість польоту до Європи з України мала становити від €20.

5 липня директор Борисполя Павло Рябікін повідомив, що підписав угоду з Ryanair, текст угоди надіслано в головний офіс авіакомпанії. "Договір погоджено всіма службами аеропорту і зовнішніми аудиторами, які візують усі вихідні фінансові документи і договори", – зазначив він.

Однак 7 липня у Борисполі заявили, що деякі вимоги лоукостера можуть завдати збитків аеропорту у розмірі 2 млрд грн на рік.

10 липня Рябікін заявив, що в Ryanair висунули умови, які є невигідними для підприємства, а деякі, за словами директора аеропорту, суперечать українському законодавству. Він додав, що відкличе підпис під договором, якщо Ryanair буде наполягати на своїх вимогах.

Того ж дня Ryanair повідомив, що скасовує польоти в Україну через невиконання аеропортом Бориспіль домовленостей, досягнутих компанією з українським Міністерством інфраструктури.