Оржель закликав нардепів прискорити розгляд законопроєкту про заборону пластикових пакетів
Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, тому що запобігає їх утворенню, заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.
Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель закликав депутатів комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування прискорити розгляд законопроєкту №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". Про це повідомляє пресслужба відомства.
Законопроєкт у комітеті на розгляді до другого читання із 12 листопада 2019 року.
Оржель звертає увагу на важливість якнайшвидшого ухвалення законопроєкту, зважаючи на швидкі темпи забруднення пластиком довкілля і збільшення територій звалищ.
"Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню. Відтак законопроєкт пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми", – зазначив міністр.
Він підкреслив, що міністерство неодноразово говорило про необхідність якнайшвидшого обмеження використання пластикових пакетів і введення в дію заборони із 2021 року.
Оржель вважає за потрібне заборонити й оксо-біорозкладні пакети, тому що вони завдають шкоди довкіллю через швидкий розпад на мікропластик, який потім потрапляє у воду і ґрунт.
Чиновник запропонував заборонити безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів із моменту набуття чинності ухваленого закону.
"Наполегливість народних депутатів у вирішенні цього та інших екологічних питань допоможе захистити довкілля та побудувати чисте майбутнє для наших дітей", – додав міністр енергетики і захисту довкілля.
У лютому 2017 року Організація Об'єднаних Націй заявила, що якщо людство не відмовиться від пластикових пляшок, пакетів, посуду й косметики із пластиковими мікрочастинками, то до 2050 року у Світовому океані пластику буде більше, ніж риби.
19 грудня 2018 року Європейський парламент та Рада Європи уклали політичну угоду про нові заходи з боротьби зі сміттям, які забруднюють морське середовище. Угода базується на плані дій, схваленому 2015 року.
У Євросоюзі до 2021 року мають заборонити використання одноразового пластикового посуду (виделок, ножів, ложок і паличок для їжі), одноразових пластикових тарілок, соломинок, ватних паличок із пластику.