Парламент Венесуели оголосив нелегітимною конституційну асамблею країни
Рішення конституційної асамблеї про зняття з посади генерального прокурора Венесуели Луїзи Ортеги Діас Національна асамблея країни розцінила як "узурпацію конституційних повноважень".
7 серпня Національна асамблея Венесуели одностайно проголосувала за рішення про нелегітимність конституційної асамблеї та заявила, що тільки парламент є законно обраним органом влади у країні. Про це повідомляють на сайті Національної асамблеї.
Рішення конституційної асамблеї про зняття з посади генерального прокурора Венесуели Луїзи Ортеги Діас та заміну її на Тарека Вільяма Сааба названо незаконним і розцінено як "узурпацію конституційних повноважень".
"14 мільйонів людей вирішили, що покладені конституцією зобов'язання повинні виконувати ми", – ідеться в повідомленні.
Парламент зазначив, що конституційну асамблею обирали 30 липня з "підтасовками й обманом".
Із квітня у Венесуелі проходять масові протести проти зміни конституції, їх жертвами стало понад 100 осіб.
30 липня у Венесуелі пройшло голосування за делегатів конституційної асамблеї, яка, за задумом Мадуро, має змінити основний закон, що діє з 1999 року. 31 липня президент країни заявив, що влада перемогла на виборах у конституційну асамблею.
1 серпня двох лідерів опозиції Венесуели – Леопольдо Лопеса й Антоніо Ледесму – вивезли з-під домашнього арешту співробітники розвідки країни, зараз вони перебувають у в'язниці.
У зв'язку з виборами в асамблею США ввели санкції щодо Мадуро. У ЄС заявили, що країни – члени організації не можуть визнати конституційну асамблею Венесуели, і вважають, що вибори посилили кризу в країні.