Партія Порошенка заперечує, що люди з оточення Трампа чинили тиск на експрезидента
У партії "Європейська солідарність", яку очолює експрезидент Петро Порошенко, попросили не втягувати Україну у внутрішньоамериканські дебати. Так політсила відреагувала на публікацію сайта Talking Points Memo про те, що люди з оточення президента США Дональда Трампа в березні 2019 року домовлялися про інтерв'ю Порошенка на тему розслідування ймовірних корупційних зв'язків колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.
Президент США Дональд Трамп або його оточення не чинили тиску на п'ятого президента України Петра Порошенка. Про це йдеться в коментарі пресслужби партії "Європейська солідарність", який наводить "Українська правда".
5 лютого американський сайт Talking Points Memo, який спеціалізується на політичній журналістиці, повідомив, що на 11 березня 2019 року було заплановано інтерв'ю Порошенка виданню The Hill. Серед погоджених питань були ті, які стосувалися ймовірного впливу колишнього віцепрезидента США Джо Байдена на розслідування діяльності компанії Burisma, у якій працював його син Гантер.
Сайт зазначив, що Порошенко в останній момент відмовився від інтерв'ю, і з журналістом The Hill спілкувався тодішній генпрокурор Юрій Луценко.
У "Європейській солідарності" заявили, що ця інформація абсолютно не відповідає дійсності.
"Президент Трамп, як і президент [Барак] Обама, не здійснювали жодного тиску на президента Порошенка, – ідеться в коментарі. – Ми високо цінуємо відносини стратегічного партнерства між Україною та США і тому просимо не втягувати Україну у внутрішньоамериканські дебати".
Луценко натякнув The Hill, що відставка його попередника Віктора Шокіна у 2016 році була пов'язана із кримінальним провадженням, де були матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, зокрема син Байдена Гантер, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним. Згодом Луценко наголошував, що у його відомства не було доказів правопорушень із боку ексвіцепрезидента США чи його сина.
Після телефонної розмови Трампа та нинішнього президента України Володимира Зеленського, що відбулася 25 липня 2019 року, у США розгорівся скандал, який привів до початку процедури імпічменту глави Білого дому. У середині вересня у ЗМІ з'явилася інформація, що Трамп міг тиснути на українського президента, про що співробітник американської розвідки повідомив в офіційній скарзі на ім'я керівництва.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Гантера. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
18 грудня Палата представників схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Сенат США розпочав процес у справі про імпічмент 16 січня 2020 року. Увечері 5 лютого верхня палата американського парламенту відхилила обидві статті обвинувачення.