Партія "Сила і честь" Смешка виступила за проведення наступних виборів у Раду за пропорційною системою з відкритими регіональними списками
Вибори до Верховної Ради за пропорційною системою з відкритими регіональними списками – перший крок до реформування політичної системи України, заявили в партії "Сила і честь" екс-голови Служби безпеки України, колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка.
Партія "Сила і честь" екс-голови Служби безпеки України, колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка виступає за проведення наступних парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Про це повідомила прес-служба політсили.
"Це не тільки найсправедливіша щодо волевиявлення народу України система, але й перший крок до реформування та оновлення наявної у країні корумпованої, неофеодальної, автократичної політичної системи України", – ідеться в повідомленні.
Зазначають, що кінцевою метою цієї реформи має стати створення двопалатної Верховної Ради.
"Нижня палата має формуватися за пропорційною системою з відкритими списками в кількості 200 народних депутатів, а верхня – за мажоритарною системою в кількості 50 сенаторів – представників окремих областей України. На першому етапі реформи – відкриті регіональні списки. Це законне право виборця впливати на вибір того, хто саме буде представляти його в єдиному законодавчому органі України", – додали у прес-службі.
На думку партії, після можливого переходу на пропорційну виборчу систему із закритими списками "депутати фактично отримають принизливе політичне рабство і блокування будь-яких законодавчих новацій", а виборців буде позбавлено права впливати на своїх обранців та контролювати їхню роботу.
"У нас є надія, що президент України [Володимир Зеленський], який дістав безпрецедентну підтримку виборців, таки внесе в парламент насамперед законопроекти про імпічмент президента, зняття недоторканності з президента, суддів і депутатів та про процедуру відкликання народних депутатів", – ідеться в повідомленні.
Також "Сила і честь" наполягає на ухваленні Верховною Радою VIII скликання закону про вибори до парламенту за відкритими списками, закону про опозицію, закону про імпічмент президента і закону про зняття недоторканності з нардепів.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами президента, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.
Зеленський запропонував голові Верховної Ради Андрію Парубію скликати 22 травня позачергове пленарне засідання парламенту, щоб внести до порядку денного сесії питання про ухвалення змін до законів "Про вибори народних депутатів України" та "Про публічні закупівлі".
Президент пропонував скасувати мажоритарну систему і знизити прохідний бар'єр у Раду з 5% до 3%.
На позачерговому засіданні парламенту 22 травня законопроектів Зеленського не внесли до порядку денного сесії. Наступне засідання Ради відбудеться 28 травня.
23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні автоматично починається виборчий процес, заявили у Центральній виборчій комісії.
Відповідно, позачергові парламентські вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (225 депутатів обирають за пропорційною системою; 225 – за мажоритарною) і закриті партійні списки.
Згідно з даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного з 16-го до 21 травня, за партію "Сила і честь" готові проголосувати 5,1% тих, хто визначився з кандидатами і має намір піти на вибори. За даними дослідження Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка, яке проводили 15–19 травня, за партію Смешка мають намір голосувати 5,7% респондентів, які визначилися.