Парубій: Під час Майдану проти нас використовували різні провокації. Завозили бомжів з усього Києва. Бувало, завозили повій
Через актовий зал Будинку профспілок під час Майдану в Києві у 2013–2014 роках на день проходило по 100 тітушок, яких протестувальники опитували і передавали правоохоронним органам, розповів спікер парламенту України Андрій Парубій. За його словами, один із тітушок намагався застосувати проти нього вогнепальну зброю.
Проти учасників Майдану в Києві у 2013–2014 роках використовували такі провокації як завезення бомжів і повій, розповів у інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 2 жовтня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій.
Він дав інтерв'ю в Будинку профспілок на Майдані Незалежності, де було розміщено штаб Євромайдану. Парубій був одним із лідерів протестів.
"Ще ми тут тітушок збирали. Коли їх брали в "полон", вишикували на сцені, включали камери, питали, звідки вони, хто і скільки заплатив. Потім віддавали представникам міліції біля другої барикади. Передавали і зброю, яку вилучали" – розповів Парубій
На запитання, чи опитував він їх особисто, Парубій відповів: "У тому числі і сам, так".
"Та вони не були ідеологічними супротивниками! Просто найманці. Люди поняття не мали, що і для чого. Але вони були небезпечні... Під час Майдану проти нас використовували різні провокації. Була методика – завозили бомжів з усього Києва. Казали: "Ідіть туди, вас там нагодують". Було, що на Майдан завозили повій. Був етап – заходили тітушки, провокували", – продовжив нинішній голова Верховної Ради.
За його словами, двічі в тітушок знаходили вогнепальну зброю.
"До мене на другий поверх призвели тітушку з пістолетом. Він його вже витягнув, щоб застосувати. Добре, що хлопці спрацювали професійно... Я б сказав так: було невдале намагання скористатися пістолетом ..." – розповів Парубій.
Він уточнив, що були дні, коли в актовому залі Будинку профспілок збирали по 100–150 тітушок.
На запитання, навіщо на Майдан завозили повій, Парубій відповів: "Їм заплатили, щоб вони приїхали на годину і поверещали".
"На Майдані йде виступ і одномоментно починає десь 40 дівчат верещати, кричати, бігати в напівістериці. Ми весь час чекали нападу, було велике напруження, а коли така масова істерика, воно трохи збивало", – поділився Парубій спогадами.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами президента України Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб. У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – втікача президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову Служби безпеки України Олександра Якименка, його колишнього заступника Володимира Тоцького.
Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховується в Російській Федерації та анексованому нею Криму.