Парубій закликав покарати ініціаторів повернення проспекту Григоренка імені маршала Жукова в судовому порядку
За словами спікера парламенту Андрія Парубія, повернення проспекту Павла Григоренка в Харкові імені радянського маршала Георгія Жукова – це демонстративне порушення закону про декомунізацію.
Голова парламенту Андрій Парубій на засіданні Верховної Ради 20 червня закликав суд скасувати рішення міської ради Харкова, яка повернула проспекту Павла Григоренка в Харкові ім'я радянського маршала Георгія Жукова, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Нас уже позбавляють права на власну історію, коли в Харкові проспекту імені українського героя, дисидента Павла Григоренка повертають ім'я українофоба Жукова. Це пряме порушення закону про декомунізацію, здійснене провокаційно і демонстративно", – заявив Парубій.
Він додав, що "суд має скасувати незаконне рішення, відновити законність і покарати ініціаторів".
Проспект Маршала Жукова у Харкові було перейменовано на проспект Петра Григоренка у 2016 році в межах виконання закону про декомунізацію. Водночас на проспекті залишалося погруддя Жукова.
8 травня на сайті міськради Харкова було опубліковано петицію із пропозицією повернути проспекту Григоренка його "історичну назву", а також змінити назву прилеглої станції метрополітену. 9 травня петиція про перейменування проспекту набрала необхідну для розгляду місцевою владою кількість голосів. Міський голова Геннадій Кернес стверджував, що повернення імені Георгія Жукова на карту міста стане виявом "історичної справедливості".
10 травня директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що перейменування проспекту на честь Жукова буде порушенням закону.
2 червня харківські активісти знесли погруддя радянського воєначальника. Кернес заявив, що пам'ятник відновлять.
19 червня міська рада Харкова підтримала рішення про повернення проспекту Григоренка імені маршала Жукова. Повернення назви у рішенні обґрунтовують тим, що "життя і діяльність Жукова були пов'язані зі спротивом і вигнанням нацистських окупантів з України, а також визволенням міста Харкова в часи Другої світової війни". На підтримку такого рішення проголосувало 59 депутатів, проти – 13.