Парубій не надав Конституційному Суду інформації про зміни у складі коаліції Ради

Парубій говорив, що станом на 17 травня до парламентської коаліції входило 227 депутатів за мінімально необхідних 226
Фото: rada.gov.ua

Конституційний Суд України надіслав спікеру Верховної Ради Андрію Парубію лист із проханням надати перелік народних депутатів, які входили до парламентської коаліції, проте спікер не надав КСУ інформації про зміни у складі коаліції після лютого 2016 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій не надав Конституційному Суду України переліку нардепів, які входили до складу парламентської коаліції після лютого 2016 року. Про це 11 червня заявив суддя КСУ Віктор Кривенко, повідомляє "РБК-Україна".

11 червня КСУ розглядає конституційність указу президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

"Під час підготовки матеріалів до розгляду з метою забезпечення об'єктивного розгляду справи... було направлено запит до голови ВР із проханням надати список депутатів, які сформували коаліцію, склад ради коаліції, інформацію про зміни у складі коаліції, заяви про вихід із коаліції депутатських фракцій", – заявив Кривенко.

Він додав, що Парубій не надав інформації про зміни у складі коаліції.

"Голова Верховної ради Андрій Парубій надав запитувані матеріали за виключенням: інформації про зміни у складі коаліції у зв'язку з виходом із неї депутатської фракції "Самопоміч", фракції Радикальної партії та політичної партії об'єднання "Батьківщина", матеріали діяльності ради коаліції за період із 18 лютого 2016 року по теперішній час, список депутатів, які входили до депутатських фракцій, що були у складі коаліції після 18 лютого 2016 року. Наголошую, ці матеріали не були надіслані на адресу КСУ", – сказав суддя.

Коаліцію "Європейська Україна" 27 листопада 2014 року створили фракції Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту", "Самопомочі", Радикальної партії і "Батьківщини". Пізніше з її складу вийшли "Самопоміч", Радикальна партія і "Батьківщина".

17 травня 2019 року, після виходу з коаліції "Народного фронту", Парубій оголосив про розпуск парламентської більшості та старт консультацій про формування нової коаліції (згідно з Конституцією, на це дають 30 днів). Згідно із законодавством, Верховну Раду можна розпустити протягом цього місяця.

21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. В Адміністрації Президента України заявили, що підставою для розпуску парламенту є фактична відсутність у Раді коаліції з 2016 року.

23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес. За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, в Україні немає законодавчих підстав для того, щоб зупинити вже розпочатий виборчий процес.

Ініціатором подання до КСУ щодо конституційності указу про розпуск стала група нардепів із фракції "Народний фронт". Конституційне провадження за поданням 62 депутатів Верховної Ради визнано КСУ невідкладним. Справу розглядають у формі усного провадження.

6 червня Парубій говорив, що станом на 17 травня до парламентської коаліції входило 227 депутатів за мінімально необхідних 226.