"Обов'язково буду". Зеленський повідомив, що Конституційний Суд запросив його на розгляд указу про розпуск Ради
Погодившись бути на розгляді Конституційним Судом України питання щодо конституційності указу про розпуск Верховної Ради, президент Володимир Зеленський зазначив, що впевнений у своїй юридичній позиції.
Президент України Володимир Зеленський буде 11 червня на засіданні Конституційного Суду України (КСУ), який розглядатиме конституційність указу про розпуск Верховної Ради. Про це глава держави повідомив у відеозверненні, опублікованому 10 червня у Facebook.
"Завтра Конституційний Суд України буде розглядати питання розпуску парламенту, і мене запросили на це засідання. Це буде вперше за 28 років історії незалежної України, коли президент прийде на засідання Конституційного Суду. Саме так, а не навпаки, коли "хазяїн" визиває своїх "слуг", своїх суддів до себе в кабінет. Обов'язково буду", – сказав він.
За словами президента, він та його представники впевнені у своїй юридичній позиції.
"Але найголовніше – це моя позиція як президента. Коли я розпускав парламент, на це був і є величезний запит українського народу, воля народу. Я завжди буду її захищати. Я вас підтримую і завтра буду відчувати вашу підтримку", – підкреслив Зеленський.
Він зазначив, що засідання КСУ розпочнеться о 10.00.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.
Ініціатором подання щодо конституційності указу про розпуск стала група нардепів із фракції "Народний фронт". Вони також закликали своїх колег приєднатися до підписання цього документа.
Конституційне провадження за поданням 62 депутатів Верховної Ради КСУ визнав невідкладним. Справу розглядатимуть у формі усного провадження.
За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, в Україні немає законодавчих підстав для того, щоб зупинити вже розпочатий виборчий процес.