Перед інавгурацією новообраного президента активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" проведуть всеукраїнську акцію
Активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" закликали українців 18 травня вийти на вулиці і поставити запитання "Хто вбив Гандзюк?" Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі, новообраному президенту Володимирові Зеленському та його майбутній адміністрації.
Активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" анонсували проведення всеукраїнської акції з вимогою розслідувати вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. Акцію планують провести 18 травня, дату прив'язано до інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського, підкреслили активісти в повідомленні на сторінці ініціативи у Facebook.
"Акція відбудеться 18 травня, у суботу. Так, можливо, це буде день перед інавгурацією нового обраного президента України. І ви правильно розумієте, що це не співпадіння", – ідеться в повідомленні.
Активісти закликали українців вийти на вулиці і поставити запитання "Хто вбив Гандзюк?" Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі, новообраному президенту і його майбутній адміністрації.
"Ми закликаємо вийти на площі всіх, хто не готовий миритися зі спробами силових відомств злити та зам'яти справу про замовне вбивство, організоване політиками на високих державних посадах. Ми закликаємо вийти та нагадати всім, що нас не можна вбивати. Що Україна, у якій за два роки організовано та не розслідувано понад 50 замовних нападів на проукраїнських активістів, потребує негайних змін", – ідеться в повідомленні.
Активісти ініціативи закликали українців вийти на центральні площі своїх міст до 12.00 18 травня.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла. Розслідуванням злочину займається Служба безпеки України.
У цій справі заарештували Ігоря Павловського, Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука. Останній, за версією слідства, облив активістку кислотою. Ще один підозрюваний, Олексій Левін, перебуває в розшуку, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генеральний прокурор Юрій Луценко називав його основним фігурантом справи.
Згідно зі схемою, яку продемонстрував 11 лютого Луценко, голова Херсонської облради Владислав Мангер (його називають замовником злочину, він перебуває на волі) замовив і частково оплатив напад на Гандзюк.
На початку квітня прокуратура змінила підозру більшості фігурантів справи. Торбіна, Вишневського, Горбунова, Васяновича і Грабчука тепер підозрюють в умисному завданні тяжких тілесних ушкоджень. Ці особи визнали провину й уклали угоду зі слідством, розповіли у ГПУ. Павловському тепер інкримінують не організацію вбивства, а приховування злочину, що передбачає м'якше покарання.