Перший заступник голови "Відродження" Пилипенко: Щоб залучити іноземні інвестиції, влада повинна перестати імітувати боротьбу з корупцією
Відповідальність за неефективну боротьбу з корупцією лежить винятково на керівництві України, заявив перший заступник голови партії "Відродження" Володимир Пилипенко.
Іноземні інвестори можуть відмовитися від роботи з Україною через високий рівень корупції, заявив перший заступник голови партії "Відродження" Володимир Пилипенко, коментуючи міжнародне дослідження компанії Ernst & Young, присвячене ризикам шахрайства в Європі, на Близькому Сході, в Індії та Африці, ідеться на офіційному сайті політичної сили.
"За рівнем корупції і хабарництва наша країна випередила Кіпр і Грецію. Більше того, експерти впевнені, що Україна залишиться власником цього титулу і далі, так як уся боротьба з корупцією перетворилася в шоу і звелася лише до спроб перенести відповідальність на "колишніх керівників країни" й обіцянок розслідувати гучні справи. Відповідальність за неефективну боротьбу з корупцією лежить виключно на керівництві України. Тому влада повинна перестати імітувати боротьбу з корупцією, інакше це призведе до того, що великі міжнародні інвестори просто відмовляться заходити на український ринок", – додав Пилипенко.
Україна опинилася на першому місці за рівнем сприйняття корупції серед 41 країни Європи, Близького Сходу, Індії та Африки в дослідженні, проведеному компанією Ipsos MORI на замовлення аудиторської фірми Ernst & Young. Дослідження проводили з листопада 2016 року до січня 2017-го, опитано 4100 представників різних компаній – по 100 осіб у кожній державі.
Водночас із 2015 року Україна піднялася в антирейтингу – тоді про корупцію в бізнесі повідомили 80% респондентів, в останньому дослідженні – 88%. Керівний партнер компанії E&Y в Україні Олексій Кредісов зазначив, що "відсутність економічного зростання і покращення бізнес-клімату в Україні в поєднанні з відсутністю ефективної системи покарання може підштовхнути бізнесменів до порушення етичних норм".
Слідом за Україною в рейтингу йдуть Кіпр (82%), а також Греція і Словаччина (81%).