Підозрювана у справі Шеремета Кузьменко подала в суд на МВС України
Підозрювана у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлія Кузьменко через суд вимагає від МВС України спростування озвученої главою відомства Арсеном Аваковим інформації про її відмову давати свідчення.
23 грудня підозрювана у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко подала в суд на Міністерство внутрішніх справ України, третьою особою у позові вказано главу МВС Арсена Авакова. Про це йдеться в базі даних судової влади України.
Позов "про захист честі, гідності та ділової репутації" подано до Печерського райсуду Києва. Його розглядатиме суддя Сергій Вовк, який 13 грудня відправив Кузьменко під арешт.
Адвокатка підозрюваної Вікторія Дейнека пояснила 25 грудня "Главкому", що позов подано у зв'язку з висловлюваннями Авакова в ефірі телеканала "Україна" 13 грудня. Недостовірною інформацією вона назвала слова міністра про те, що Кузьменко відмовилася давати свідчення у справі Шеремета.
"Якщо Міністерство внутрішніх справ вважає, що Кузьменко відмовилася, то має бути відповідний протокол допиту, де вказано, що вона використала ст. 63 Конституції. Такого протоколу допиту немає, тому що допиту не було. Такий допит, де вона давала свідчення, був після виходу цієї програми. Окрім цього, під час судових засідань Юлія Кузьменко не використовує ст. 63 Конституції і надає свідчення. Тому ми наполягатимемо, щоб інформація, поширена Аваковим, була спростована", – підкреслила Дейнека.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт), військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко (заарештували), Кузьменко (помістили під варту), а також подружжя Владислав та Інна Грищенки, які фігурують у справі як "особи, що володіють інформацією".
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко й Антоненко, Антоненка також називають організатором злочинної групи, Дугарь займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників. Під час засідання суду Антоненко заявив, що на відео мінування авто Шеремета був не він. Антоненко не визнає своєї провини та відмовляється давати свідчення.
24 грудня Київський апеляційний суд залишив під вартою Кузьменко.