Піонтковський: Жодного "Північного потоку – 2" не буде G

Піонтковський: Весь американський військово-політичний істеблішмент має консолідовану позицію стосовно російської агресії в Україні
Фото: Kseniya Kirillova / Facebook

Три ухвалені у США проукраїнські резолюції свідчать про "небувалий ентузіазм" американського Конгресу в питанні підтримки України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.

Газопровід "Північний потік – 2" не буде введено в експлуатацію. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог Андрій Піонтковський, коментуючи ухвалені Конгресом США три проукраїнські резолюції, зокрема і проти "Північного потоку – 2".

"Весь американський військово-політичний істеблішмент має консолідовану позицію стосовно російської агресії в Україні. За винятком президента країни Дональда Трампа. Щоправда, позиції його настільки ослабли, що самостійно він уже нічого вирішувати не може. Тож у Москві можуть забути про "Трамп наш". Ми побачили небувалий ентузіазм Конгресу США в питанні підтримки України. Інша річ, що і Європа не відстає. Європарламент також ухвалив резолюцію щодо "Північного потоку – 2". Я думаю, жодного газопроводу не буде. Водночас новообраний глава німецького Християнсько-демократичного союзу [Аннегрет Крамп-Карренбауер] закликає ввести в Чорне море кораблі НАТО. Ви могли уявити собі таке ще кілька тижнів тому? Це результат агресії РФ у Керченській протоці. Відбувається ескалація конфлікту Москви не тільки з Україною, але і з Заходом загалом", – підкреслив політолог.

За його словами, РФ фактично влаштувала блокаду українського узбережжя Азовського моря.

"Свобода судноплавства для Заходу – найважливіший принцип. Вибачте, але для них це серйозніше за права людини. І тут у США розбіжності, насамперед, із Китаєм. Росія, з усіма її агресивними діями, не дотягує до статусу основного опонента Америки. Але залишити безкарною наругу РФ над принципом вільного судноплавства США не можуть. Це дасть сигнал китайцям, що їм усе дозволено. Але потрібно ще подивитися: агресія в Керченській протоці була банальним прорахунком чи свідомим підвищенням ставок із боку Москви. Це стане відомо під час виборчої кампанії в Україні. Поки що Росія, по суті, влаштувала блокаду українського узбережжя Азовського моря. Логічний наступний крок – анексія", – зазначив Піонтковський.

11 грудня стало відомо, що у Конгресі США ухвалили резолюцію проти "Північного потоку – 2". Цього самого дня Палата представників американського Конгресу визнала Голодомор геноцидом українського народу. Також конгресмени засудили воєнну агресію Росії проти України біля Керченської протоки.

12 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій критикує будівництво "Північного потоку – 2".

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін і американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі в Держдепартаменті зазначили, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку – 2".