У справі про прослуховування Гончарука провели понад 20 обшуків, планують допити – СБУ
Перший заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України Віталій Маяков заявив, що тиску з боку СБУ на журналістську спільноту й на канал "1+1" немає. За його словами, СБУ планує допити у справі про прослуховування кабінету прем'єр-міністра Олексія Гончарука.
У межах розслідування провадження про прослуховування в кабінеті прем'єр-міністра України Олексія Гончарука Служба безпеки України провела понад 20 обшуків і планує допити, зокрема, й журналістів. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань свободи слова 6 лютого сказав перший заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков, пише УНН.
"Обшуків було проведено, здається, 23. У кого вони були проведені – це таємниця досудового розслідування, яку я зараз оприлюднювати не буду... Я розумію, що обшук – це не дуже приємно, але ми проводили огляди мобільних телефонів, комп'ютерів, у тому числі прем’єр-міністра, який надав, пояснив усе. До речі, окремі члени уряду, з ними також було проведено дослідження на поліграфі", – сказав він.
За словами Маякова, зазначені особи сприяють слідству.
"Я вас хочу запевнити, що ніякого тиску на журналістську спільноту і на канал "1+1" із боку СБУ немає. Є єдине у нас бажання і завдання – установити всі обставини вчинення злочину для того, щоб винних осіб притягнути до відповідальності. Винних осіб, а не журналістів. Журналісти могли б нам більше сприяти у даному випадку. Але я думаю, коли будуть із вами допити... Я попередив, будуть виклики на допити", – сказав він.
5 лютого з'явилася інформація про обшуки в будівлі телеканала "1+1". Слідчі заходи проводили на робочих місцях журналістів програми "Гроші", а також за місцем їх проживання. Нардеп від "Слуги народу", колишній ведучий "Грошей" Олександр Дубінський стверджував, що спецслужба шукала звукозаписувальні пристрої, за допомогою яких журналіст Євген Куксін нібито записував нараду в Гончарука.
У "1+1" заявили, що дії СБУ не мали нічого спільного з розслідуванням злочинних дій, а є спробою політичного тиску на незалежні ЗМІ. Медіагрупа закликала президента Володимира Зеленського та низку інших політиків і дипломатів "не допустити посягання на свободу слова в Україні та вжити заходів щодо недопущення прямого політичного тиску і спроб переслідування незалежних медіа".
У соцмережах звернули увагу на те, що опублікований Дубінським у Telegram файл прослуховування Гончарука містить метадані, які вказують на причетність до його появи Куксіна.
15–16 січня YouTube-канал "Как обмануть президента" оприлюднив аудіозаписи розмов, які нібито відбулися між Гончаруком, міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою, головою Національного банку України Яковом Смолієм та його заступницею Катериною Рожковою. Людина з голосом, схожим на голос Гончарука, на записах визнала, що є "повним профаном в економіці", а у президента Володимира Зеленського "дуже примітивне розуміння економічних процесів".
Президент 17 січня доручив правоохоронцям протягом двох тижнів з'ясувати, хто причетний до появи "плівок Гончарука".
Прослуховування в кабінеті Гончарука розслідує СБУ.
17 січня прем'єр-міністр заявив, що написав заяву про відставку і передав її президенту із правом подання в парламент. Відповідно до закону про Кабмін, прем'єр-міністр мав подати заяву до Ради, а не президенту.
Зеленський на зустрічі з Гончаруком оголосив, що дає уряду шанс попрацювати ще.
17 січня канал "Как обмануть президента" в YouTube видалили разом з усіма записами.