"Політична шизофренія? Це гарний термін". Арахамія про спам-поправки до "антиколомойського" закону

Арахамія: Ці люди чекають, коли ми почнемо когось виключати. Це спрямована атака на монобільшість, щоб її розвалити
Фото: УНІАН

Глава фракції "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що депутатів, які подавали поправки до банківського законопроєкту, не будуть виключати із фракції, тому що вони цього й домагалися.

Депутатам, які подавали тисячі поправок до банківського законопроєкту, не вдасться заблокувати розгляд документа. Таку думку висловив глава фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давид Арахамія. Трансляцію його брифінгу вів телеканал "112 Україна".

"Як ви сказали? Політична шизофренія? Це гарний термін. Насправді, це реальність українського парламентаризму, яка існувала і до нас, і зараз, на жаль, ще існує... Щоб із цим впоратися... загалом, дуже багато людей розуміє, що це небезпека, зокрема країни. Для цього ми і прийняли закон про регламент, і прийняли рішення [про розгляд банківського законопроєкту] за спеціальною процедурою", – сказав він.

Арахамія додав, що представників "Слуги народу", які подавали сотні або тисячі поправок, із фракції виключати не будуть.

"Щодо виключення із фракції, – це дискусійне питання. Ці люди навмисно чекають, коли ми когось почнемо виключати. Це спрямована атака на монобільшість, для того щоб її розвалити. Ми не будемо цього робити, тому що ми не хочемо надавати їм козирі", – заявив нардеп.

Арахамія впевнений, що противникам "антиколомойського" законопроєкту не вдасться заблокувати його розгляд: "Вони не блокують, вони намагаються блокувати, якщо правильно сформулювати. Тобто вони блокують, а ми їх розблоковуємо. Це нормальний процес, це політична боротьба".

Законопроєкт №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" (відомий як "антиколомойський" закон) у першому читанні ухвалили 30 березня. Серед іншого, документ унеможливить повернення "ПриватБанку", націоналізованого 2016 року, бізнесмену Ігореві Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах. Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Після ухвалення документа в першому читанні депутати подали до нього більше ніж 16 тис. поправок, профільний комітет завершив їх розгляд 27 квітня.

Сьогодні Рада затвердила спрощену процедуру розгляду поправок у сесійній залі.