Політолог Бєлашко про "партію мерів": Вони добре розуміють настрої та потреби виборців, у них налагоджено зворотній зв'язок і не потрібна рекламна кампанія

Сергій Бєлашко: Усе це підвищує шанси на успіх лише тих місцевих лідерів, хто має авторитет у своїх містах та регіонах
Фото: Сергей Белашко / Facebook

Попередні спроби зібрати в одній політичній силі муніципальні еліти не давали помітних результатів, але цього разу ситуація має перспективніший вигляд, уважає директор Агентства соціальних комунікацій Сергій Бєлашко.

У новому політичному проекті, який покликаний об'єднати мерів українських міст та представників місцевого самоврядування, візьмуть участь головні фігури кількох уже наявних партій і нардепи-мажоритарники, написав у своєму Facebook директор Агентства соціальних комунікацій Сергій Бєлашко.

"Такі проекти українські політики анонсують далеко не вперше, але всі спроби зібрати муніципальні еліти під одним політичним "дахом" закінчилися, у кращому разі, локальними успіхами. Однак цього разу все має масштабніший і перспективніший вигляд. Точно відомо про участь у з'їзді голів трьох обласних центрів – Харкова, Одеси та Ужгорода, – а також більше ніж десяти керівників міст поменше. У новому проекті візьмуть участь головні фігури, щонайменше, трьох наявних партій – "Відродження", "Довіряй ділам" та "Наш край". Під новим брендом, найімовірніше, будуть переобиратися депутати-мажоритарники, які входять у парламентські фракції "Відродження" і "Воля народу", – повідомив він.

Головним фактором успіху "партії мерів" він вважає тему децентралізації.

"Діставши додаткові повноваження і ресурси, місцеві еліти не одержали політичних гарантій. Навіть більше, тиск із боку "силовиків" і керованих ними "активістів" тільки зріс. А основні парламентські партії, структуровані за лідерським або корпоративним принципом, виявилися нездатними боронити інтереси міст і регіонів", – написав Бєлашко.

Експерт також переконаний, що короткий строк парламентської виборчої кампанії грає на руку "муніципалам", оскільки часу на розкрутку в кандидатів немає, і політики, які працюють на місцях, дістануть перевагу.

"Вони добре розуміють настрої та потреби виборців. У них налагоджено зворотній зв'язок зі своїми потенційними прихильниками. Їм не треба витрачатися на рекламну кампанію – вони та їхні справи і так добре відомі. Природно, усе це підвищує шанси на успіх лише тих місцевих лідерів, хто має авторитет у своїх містах та регіонах. Популісти й авантюристи, яких винесла до влади кривава хвиля "патріотизму", цього разу напевно пролетять повз корито", – заявив політолог.

20 травня видання LB.ua, посилаючись на дані джерел, повідомило, що мери Харкова та Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов домовилися про створення "партії мерів", яка буде орієнтованою на електорат Східної та Південної України.

За даними співрозмовників видання, нову політсилу можуть створити на базі партії Труханова "Довіряй ділам", а партійний список, найімовірніше, очолить харківський мер. Одеський мер повідомляв журналістам, що дострокові вибори не стануть перешкодою для успіху проекту, оскільки обидва градоначальники мають "дуже високі рейтинги і часу на розкрутку не потрібно".

Кернес 20 травня підтвердив, що вони разом із Трухановим поведуть на вибори у Верховну Раду свою політичну силу, але залишаться на посадах.

Труханов повідомив, що з'їзд політичної сили відбудеться 2 червня в Харкові.