Політолог Золотарьов: Партія мерів, заснована на базі "Відродження", має шанси на електоральний успіх на парламентських виборах
Представництво регіональних еліт у Верховній Раді з урахуванням процесу децентралізації неминуче має бути посилене, вважає політолог, керівник аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.
Політична сила, до якої увійдуть мери українських міст і представники місцевого самоврядування, може пройти до парламенту, написав у своєму Facebook політолог, керівник аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.
"Партія мерів, заснована на базі "Відродження", має шанси на електоральний успіх на парламентських виборах. Представництво регіональних еліт у Верховній Раді з урахуванням процесу децентралізації неминуче має бути посилене. У 2012 році в Раду пройшло оточення партійних лідерів, їхні персональні команди. У 2014 році це місце посіли активісти, добробатівці, "грантоїди", а представництво регіональних еліт постраждало, було помітно перекіс у бік киян. Тепер, коли почалася реформа децентралізації, роль та амбіції регіональних еліт неминуче зростатимуть", – написав він.
Проект за участю популярних регіональних лідерів і знакових фігур на місцях у списку партії матиме електоральний успіх, вважає політолог.
"Проект за участю популярних і авторитетних мерів, які приєднуються до партії "Відродження", має всі шанси подолати не тільки 3-відсотковий, але й 5-відсотковий бар'єр і бути представленим у парламенті. Тут річ не лише в успішному проходженні списку партії, але й у тому, що в цьому проекті будуть представлені успішні депутати-мажоритарники, які протягом каденції парламенту працювали зі своїми округами. Ми напевне побачимо їх і в наступному скликанні Верховної Ради", – додав Золотарьов.
На його думку, вже давно визріла потреба в партії, яка б об'єднала у своєму складі мерів міст і знакові фігури місцевого самоврядування.
"Децентралізація дала нові повноваження, але з'явилися і нові проблеми. Саму реформу не закінчено, її потрібно завершити, і в цьому як ніхто зацікавлені мери міст, регіональна еліта. Цей проект деякі експерти вже називають партією мерів міст. На його появу чекали не одне скликання. Але щоразу або політики вмовляли мерів вступити в ту чи іншу політсилу, або заважали інші причини. Сьогодні мери не хочуть чекати на милість від політиків із Києва, а готові самі впливати на процес і переносити той корисний управлінський досвід, який є, на масштаби країни", – підсумував експерт.
Мери Одеси і Харкова Геннадій Труханов і Геннадій Кернес поведуть на вибори у Верховну Раду свою політичну силу, але залишаться на посадах, повідомив харківський міський голова.
За даними співрозмовників видання LB.ua, нову політсилу можуть створити на базі партії Труханова "Довіряй ділам", а партійний список, найімовірніше, очолить харківський мер.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв заявив, що готовий іти на парламентські вибори з політичною силою, яку мери Харкова та Одеси планують створити, за його інформацією, на базі партії "Відродження".
Чергові вибори до Верховної Ради мали відбутися 27 жовтня 2019 року.
20 травня новообраний президент Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Під час інавгураційної промови він оголосив про розпуск Верховної Ради.
Зеленський припинив повноваження Верховної Ради VIII скликання і призначив позачергові вибори до парламенту України на 21 липня 2019 року своїм указом №303/2019 від 21 травня.