Поляков: Я просив агента Катерину – не займайтеся корупцією
Народний депутат від "Народного фронту" Максим Поляков заявив, що жодних законів про видобування бурштину до Верховної Ради не подавав та не реєстрував. Він також повідомив, що зустрічався з агентом НАБУ Катериною Сивоконь п'ять разів.
Нардеп від "Народного фронту" Максим Поляков на засіданні Солом'янського районного суду Києва щодо обрання йому запобіжного заходу 21 липня заявив, що зустрічався з агентом Національного антикорупційного бюро України Катериною Сивоконь п'ять разів і застерігав її від корупції, передає кореспондент "ГОРДОН".
За словами Полякова, він отримав листа від компанії, яку нібито представляла агент НАБУ Катерина Сивоконь. У листі було вказано, що це "найбільша компанія у світі", яка займається переробленням сировини та може інвестувати в економіку України.
"Про що було написано в цьому листі? Про те, що ми хочемо створити тисячі робочих місць, хочемо інвестувати в економіку країни, хочемо займатися розвитком держави", – сказав Поляков.
За його словами, "як будь-який навіть не депутат, а громадянин країни" він вирішив зустрітись із Сивоконь.
Поляков додав, що зустрічався з агентом НАБУ не один раз, а п'ять. Водночас нардеп стверджує, що НАБУ боїться показати ці зустрічі, оскільки на них він вимагав від Сивоконь "не грошей, а інвесторів". Також Поляков, за його словами, вимагав від агента НАБУ зустрітися з вищим керівництвом України, щоб "не було корупції в державі". За його словами, це записано в стенограмі зустрічі, яка є у слідства.
"Це є вимаганням якихось коштів? Зрозуміло, що це повний абсурд", – сказав Поляков. "Я просив суперагента – не займайтеся корупцією", – додав нардеп.
Він також заявив, що жодних законів про видобування бурштину до Верховної Ради не подавав і не реєстрував.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд обрати для Полякова заставу у розмірі 500 тис. грн.
19 червня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця позафракційного нардепа Борислава Розенблата. За інформацією НАБУ, хабар передавали за вирішення питання щодо ліцензування видобування бурштину. 20 червня керівник САП Назар Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. було призначено Розенблату та Полякову.
6 липня САП і Генеральна прокуратура показали оперативне відео, на якому помічниця Полякова Тетяна Любонько отримує гроші від агента Національного антикорупційного бюро Катерини Сивоконь за лобіювання внесення поправок до законодавства про видобування бурштину.
11 липня Верховна Рада розглядала подання генпрокурора Юрія Луценка щодо п'ятьох нардепів. Із Полякова та Розенблата Верховна Рада зняла недоторканність, але не дала згоди на затримання й арешт.
18 липня Солом'янський суд призначив Розенблату заставу у розмірі 7 млн грн і зобов'язав його носити електронний браслет.