Польське МЗС звинуватило Україну в катинському злочині
В Україні ухвалюють недостатньо рішень, що сприяють історичному діалогу у відносинах із Польщею, уважає заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький.
В Україні ухвалюють недостатньо рішень, які б сприяли історичному діалогу в "деяких двосторонніх питаннях" із Польщею. Про це заявив 9 листопада заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, повідомляє Polska Agencja Prasowa.
За його словами, такі питання з'явилися давно.
У цьому контексті Ціхоцький згадав радянські формулювання про польську окупацію західної України, церковну власність римо-католицьких спільнот і "бездумну реабілітацію" УПА.
Окрім того, дипломат зазначив відсутність з боку України "розплати за катинський злочин".
Окремо було згадано керівника Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича. За словами Ціхоцького, той публічно "називає цвинтар у Биківні нелегальним".
"Історична правда" припустила, що Ціхоцький переплутав Катинь під Смоленськом, де НКВС 1940 року розстрілювало військовополонених офіцерів Війська Польського, із Волинню.
Меморіальний комплекс "Биківнянські могили" було відкрито 1994 року в пам'ять про жертв тоталітаризму. У 2001 році Кабінет Міністрів ухвалив рішення створити державний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили", який 2006 року дістав статус національного.
У жовтні 2016 року польський Сейм і Верховна Рада України ухвалили спільну Декларацію пам'яті та солідарності, яка мала покласти край історичним суперечкам. Незважаючи на це, історичне питання залишається джерелом напруженості між країнами.
2 листопада 2017 року міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дозволить в'їхати в країну українцям, що демонструють антипольські погляди. "Люди, які демонстративно надягають мундири СС "Галичина", у Польщу не приїдуть", – сказав він.
У відповідь В'ятрович заявив, що польські політики через демонізацію українців намагаються отримати політичні дивіденди у своїй країні. "Можливо, Ващиковський надивився телебачення РФ і уявляє, що Києвом ходять люди у формі СС", – зазначив В'ятрович.
У МЗС України вважають, що, "попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого", у країні немає антипольських настроїв.