Полторак: Повністю перейти на всі стандарти НАТО Україна зможе тільки тоді, коли в нас буде фінансовий ресурс
Основні стандарти НАТО у Збройних силах та Міноборони має бути введено до кінця 2020 року, зазначив міністр оборони Степан Полторак.
Повністю перейти на стандарти НАТО Україна зможе лише за наявності великого фінансового ресурсу. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак у коментарі каналу "112 Україна" 16 січня.
"У НАТО вступають не збройні сили і не міністерство оборони – у НАТО вступає країна. Для цього нам треба дуже добре попрацювати. Завдання щодо реформування Міноборони і Збройних сил за стандартами Альянсу ми визначили, основні стандарти ми маємо здобути до кінця 2020 року. Але повністю перехід на всі стандарти НАТО ми зможемо здійснити тільки тоді, коли ми будемо мати повний фінансовий ресурс", – сказав Полторак.
Він зазначив, що реформа армії – дуже дорога.
"Щоб ви розуміли, наприклад, Польща, яка більше ніж 20 років знаходиться в Альянсі, до сьогоднішнього дня переходить на нову техніку, озброєння і стандарти НАТО. Тому що провести підготовку, реформи кадрового забезпечення, логістичного, бойового забезпечення, органів військового управління можна за певний період часу, при цьому не маючи величезного фінансового ресурсу. А поміняти всю техніку та озброєння – треба мати можливості закупівлі і фінансовий ресурс. Тому цей процес є більш тривалим", – додав міністр.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією й початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко говорив, що в недалекому майбутньому в Україні відбудуться референдуми про вступ країни в НАТО і Європейський союз.
9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
22 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про закріплення в Конституції курсу на вступ до ЄС і НАТО.
8 січня 2019 року представник України в Альянсі Вадим Пристайко заявив, що Україна може стати членом НАТО після Македонії. На думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вступити в НАТО Україні буде простіше, ніж у Євросоюз.