Час припинити дискусію про "формулу Штайнмаєра", вона відволікає і нікуди не веде – Клімкін
Для України важлива відкрита і чесна дискусія, "куди, коли і для чого ми рухатимемося", вважає ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що потрібно припинити дискусію про "формулу Штайнмаєра". Про це він написав у Twitter 5 жовтня.
"Час припинити дискусію про "формулу Штайнмаєра" – вона відволікає і нікуди не веде. Просто не слід "одягати її нам на голову". Важлива відкрита і чесна дискусія, куди, коли і для чого ми рухатимемося, її нам явно не вистачає. Спочатку дискусія – потім переговори із РФ, а не навпаки", – заявив політик.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
1 жовтня члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО.
У листі на ім'я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками голів держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.
"Жодних виборів під дулами кулеметів не буде і не може бути", – підкреслив Зеленський. Він зазначив, що усунуто останню перешкоду на шляху проведення саміту "Нормандської четвірки".