Порошенко: Антикорупційний суд нам потрібен цього року. Я нікому не дам зупинити цей процес
Український президент Петро Порошенко закликав міжнародних експертів якомога швидше подати 12 кандидатур на посади суддів Вищого антикорупційного суду.
Президент України Петро Порошенко заявив 11 червня на зустрічі зі студентами "Української академії лідерства", що сьогодні – не лише річниця введення безвізового режиму України з Євросоюзом, але й головна дата для завершення створення незалежної антикорупційної структури в країні, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Сьогодні, 11 червня, історичний день. Історичний, тому що безвіз. Для мене особисто дуже важливий, тому що день народження батька. І історичний – тому що це головна віха завершення створення незалежної антикорупційної структури. Це не кінець роботи – це лише початок. І я хочу звернутися зараз до наших іноземних партнерів, оскільки законопроектом [про створення Вищого антикорупційного суду України] передбачено інститут міжнародних експертів, які нам повинні надати кандидатури... Прошу в дуже короткий термін – мінімум 12 кандидатів у Вищу кваліфікаційну комісію суддів, щоб ми запустили процес створення суду", – заявив Порошенко.
Він також повідомив, що звернувся в уряд і Міністерство фінансів України з вимогою терміново виділити фінансування для антикорупційного суду, передбачене в бюджеті.
"Звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя: готуйтеся до напруженої роботи, оскільки суд нам потрібен цього року. Що б вам не розповідали інші. Я нікому не дам зупинити цей процес. Не дам. Оскільки є воля українського народу і моя політична воля як президента", – додав Порошенко.
11 червня він підписав закон про "Вищий антикорупційний суд".
7 червня Рада ухвалила документ у другому читанні. В остаточній редакції закону зазначено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів зможе подолати недопуск кандидата в судді, якщо матиме підтримку трьох із шести міжнародних експертів. Згідно із законом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
Фахівці Міжнародного валютного фонду проведуть аналіз ухваленого закону щодо його відповідності досягнутим домовленостям, заявив 7 червня голова постійного представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.