Порошенко: Хіба можуть храми, в яких лунають молитви за патріарха, котрий молиться за російське військо, називатися українськими?

Порошенко: У нас, в Україні, на жаль, усе ще є храми, які згадують патріарха Кирила. Я думаю, це точно не для українського народу
Фото: Святослав Цеголко / Facebook

Президент України Петро Порошенко заявив, що гарантує свободу віросповідання в Україні, однак закликав замислитися прихожан храмів, у яких моляться за патріарха Російської православної церкви Кирила. За словами українського президента, глава РПЦ сам молиться за російське військо, яке вбиває українців.

Україна не була, не є і не буде канонічною територією Російської православної церкви, заявив президент України Петро Порошенко на Софійській площі в Києві, де 14 жовтня відбувається подячний молебень із нагоди автокефалії, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Вселенський патріархат остаточно проголосив незаконною московську анексію Київської митрополії, здійснену ще наприкінці XVII століття. Чітко і недвозначно їм заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав на православну церкву в Україні. Що наша православна церква не має підпорядкування РПЦ. І Україна не була, не є і не буде канонічною територією Російської церкви. Це дуже просто. Патріарх Російської православної церкви на кожній службі, на кожній, молиться за російську владу. Владу, яка здійснила агресію проти нашої держави. Патріарх Кирило Російської православної церкви молиться за російське військо, яке вбиває українців... А в нас, в Україні, на жаль, усе ще є храми, які згадують патріарха Кирила, котрий виголошує ці молитви. Я думаю, що це точно не для українського народу... Хіба можуть храми, в яких лунають молитви за патріарха, котрий молиться за російське військо, називатися українськими?" – заявив Порошенко.

За його словами, як президент він гарантує, що не буде жодного тиску.

"Гарантую, що буде збережено право своєї дороги до Бога кожного українця. Але я просив би просто задуматися кожного українця – і паству, і вірян цієї конфесії", – додав президент.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, які стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано, а з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос буде отримано після об'єднавчого собору українських православних церков, сказав глава держави.

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет повідомив, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.

У Російській православній церкві заявили, що готують "жорстку" відповідь на рішення Вселенського патріархату.