Порошенко: Національні меншини в Україні не знають української мови, як вони можуть у ній виживати?
Новий український закон "Про освіту" покликаний допомогти національним меншинам в Україні, заявив президент Петро Порошенко на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
Незнання української мови національними меншинами в Україні є дискримінацією щодо них, заявив президент України Петро Порошенко на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, відповідаючи на запитання депутата ПАРЄ про мовну статтю закону "Про освіту". Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Національні меншини в Україні не знають мови, як вони можуть виживати в ній? Це і є дискримінація таких людей. Ми не хочемо завадити їм, ми хочемо допомогти. Цей закон є захистом прав таких дітей", – заявив Порошенко.
"Як виживають люди у Франції, Німеччині, якщо вони не знають державної мови?.. Ми хочемо не лише модернізувати нашу систему освіти, але й наблизити її до європейської", – підкреслив президент.
Він нагадав, що закон "Про освіту" передали на розгляд Венеціанської комісії Ради Європи, українська сторона чекає на підсумки комісії і готова до діалогу.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.
Занепокоєння щодо мовної статті в законі, окрім Угорщини, висловили Молдова, Польща, Росія, Болгарія і Греція.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
12 жовтня закон обговорять у Парламентській асамблеї Ради Європи.