Порошенко назвав екстрадицію до України екс-нардепа Крючкова передвиборчою технологією штабу Зеленського
Президент України Петро Порошенко, який балотується на другий строк, переконаний, що екстрадованого з Німеччини екс-нардепа Дмитра Крючкова суд відпустить і він опиниться на телеканалі "1+1". Глава держави назвав телеканал територією кандидата у президенти України Володимира Зеленського.
Повернення до України підозрюваного в розкраданні коштів підконтрольних державі обленерго екс-нардепа Дмитра Крючкова – передвиборча технологія штабу кандидата у президенти України, шоумена Володимира Зеленського.
Про це 15 квітня в ефірі телеканала ICTV заявив глава держави Петро Порошенко, який балотується на другий строк.
"Три роки такий собі пан Крючков ховався по всьому світу, починаючи від Криму і Російської Федерації й закінчуючи Німеччиною, де він був затриманий. За кілька тижнів до виборів він іде і здається німецькій владі. За два тижні до виборів він пише заяву, що він готовий добровільно повернутися в Україну і дати свідчення. І дає інтерв'ю журналістам. В інтерв'ю журналістам він каже: "Я колись спілкувався з паном [нардепом від Блоку Петра Порошенка Ігорем] Кононенком, я писав усі розмови". Але продемонструвати він зміг лише п'ять слів", – сказав він.
За словами президента, правоохоронні органи повинні це неупереджено розслідувати.
Він наголосив, що Крючкова "ніколи не бачив, ніколи не чув".
"Побачите, завтра пана Крючкова поведуть до суду, післязавтра він опиниться на волі, а в четвер він буде на каналі "1+1", на території пана Зеленського, для того щоб відіграти свою роль у виборчому процесі. Я хочу наголосити, що нічого спільного з боротьбою з корупцією ці процеси не мають... Це передвиборчі технології штабу мого опонента і його патрона, пана [Ігоря] Коломойського. Якщо до виборчого процесу пан Крючков не з'явиться в ефірі "1+1", я скажу, що я був неправий", – заявив Порошенко.
За його словами, Кононенко повинен одразу після виборів іти до слідчого і відповідати на запитання, які виникли.
"Якщо він винен – має нести за це відповідальність", – вважає президент.
Крючкова екстрадували 15 квітня.
Він був депутатом Верховної Ради V скликання (у 2006–2007 роках), входив до фракції "Батьківщина". У квітні 2018 року його затримали на німецько-австрійському кордоні на підставі міжнародного ордера. У травні 2018-го Крючков вийшов із в'язниці Мюнхена під заставу в розмірі €100 тис.
В Україні Крючкова називають організатором схеми, за якою компанії "Запоріжжяобленерго" та державному підприємству "Енергоринок" було завдано збитків на загальну суму понад 346 млн грн. За даними НАБУ, протягом 2015–2016 років компанія "Енергомережа", яку очолював Крючков, уклала договори про відступлення права вимоги боргу за електроенергію, яку "Запоріжжяобленерго" постачало низці промислових підприємств. Унаслідок цього гроші за спожиту електрику надходили не ДП "Енергоринок" та "Запоріжжяобленерго", а "Енергомережі".
У розслідуванні "Радіо Свобода", опублікованому в березні 2019 року, ідеться про те, що Крючков не діяв одноосібно. Головний редактор інтернет-видання "Наші гроші" Олексій Шалайський повідомив, що кілька державних менеджерів називали Крючкова протеже Кононенка. Журналісти опублікували записи телефонних розмов Крючкова, Кононенка і братів Григорія та Ігоря Суркісів, які свідчать про те, що Кононенко причетний до корупційних схем в енергетиці.