Порошенко не прийшов на допит до ДБР, його викличуть ще раз після 21 липня – Труба
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба сказав, що п'ятий президент України Петро Порошенко мав прийти на допит як свідок у кримінальному провадженні про відмивання коштів під час продажу заводу "Кузня на Рибальському"; він розраховує, що колишній глава держави прийде до слідчого, коли його знову викличуть.
П'ятого президента України Петра Порошенка ще раз викличуть на допит до Державного бюро розслідувань після 21 липня, повідомив директор ДБР Роман Труба на брифінгу 17 липня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Порошенко повинен бути зацікавлений в наданні показань. У зв'язку з тим, що він сьогодні не з'явився на допит, він буде повторно викликаний для проведення слідчих дій. Я розраховую, що він прийде і надасть всі показання", – сказав він.
Труба повідомив, що Порошенка викликали як свідка у кримінальному провадженні за фактом укладання угоди і можливого ухилення від сплати податків та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом від продажу заводу "Кузня на Рибальському".
Директор ДБР зазначив, що у цьому провадженні нікому не оголошували підозри – усі учасники провадження перебувають в однакових умовах.
11 липня стало відомо, що Порошенка викликали на допит на 17 липня. Наступного дня пресслужба партії експрезидента "Європейська солідарність" повідомила, що Порошенко цього дня не зможе бути у ДБР, оскільки в нього заплановано візит до Франції, у політсилі заперечували надходження до ексглави держави повістки.
16 липня Труба заявив, що слідчі ДБР очікують експрезидента на допит і їх не повідомлено про те, що він не може прийти, писало агентство "Інтерфакс-Україна".
Адвокат Порошенка Ігор Головань того ж дня у своєму блозі на сайті "Української правди" зазначив, що директор ДБР не має інформації про те, що відбувається в очолюваному ним відомстві.
"А тому численні публічні заяви про те, що Петро Порошенко жодних викликів на допит не отримував, пройшли повз нього. Але ж сьогодні ДБР отримало документ, де все пояснюється", – написав адвокат і опублікував копію повідомлення, яке надіслали до ДБР.
Київський завод "Кузня на Рибальському" (раніше – "Ленінська кузня") спеціалізується на будівництві буксирних пароплавів, морських риболовецьких траулерів, корпусів транспортних суден і кораблів для Військово-морських сил України. Також на підприємстві виробляють бойові модулі для бронетехніки, бронемашини тощо.
15 листопада 2018 року пов'язана з українським бізнесменом Сергієм Тігіпком кіпрська компанія Ewins Limitеd із групи ТАС придбала в інвестиційного фонду Порошенка "Прайм Ессетс Кепітал" 2 535 263 акції "Кузні на Рибальському", а у фонду ВІК нардепа від Блоку Петра Порошенка Ігоря Кононенка – 690 460 акцій заводу.
Після цього компанія Тігіпка стала власником понад 94% від статутного капіталу товариства.
У червні 2019 року Антимонопольний комітет України оштрафував "Кузню на Рибальському" на 136 тис. грн за подання до 2018 року недостовірної інформації під час надання дозволу на концентрацію Тігіпком акцій заводу через Ewins Limitеd.
У липні стало відомо, що Тігіпко заплатив інвестфонду Порошенка за акції заводу майже $236 млн.