Порошенко заявив, що сподівається на звільнення заручників на Донбасі і політв'язнів у РФ
Президент України Петро Порошенко заявив, що всі лідери держав-членів НАТО, з якими він зустрічався, знають імена політичних в'язнів у Росії.
Президент України Петро Порошенко сподівається на позитивне вирішення питання щодо звільнення заручників і політичних в'язнів, яких утримують у Росії і на окупованих територіях у Донбасі. Про це Прошенко сказав в інтерв'ю телеканалу "France 24", передає прес-служба президента.
"Я налаштований оптимістично, бо всі лідери держав-членів, з якими я зустрівся, більше 15, у тому числі президент [Франції Еммануель] Макрон, знають імена політичних в'язнів у Росії. [Режисер Олег] Сенцов, [Роман] Сущенко, який був журналістом українського ЗМІ, акредитованого в Парижі. Його незаконно арештували у Москві. Президент Макрон і перша леді знають його ім'я і наполягають на піднятті цього питання на зустрічі з Путіним", – підкреслив Порошенко.
Він додав, що Росія вимагає звільнити в обмін на українців реальних злочинців.
"А утримувані в Росії українські громадяни переслідуються за патріотизм та є політичними в'язнями. У Росії вони арештовують, наприклад, [активіста Володимира] Балуха лише за те, що він відмовився прийняти російський паспорт. Він лише вивісив український прапор в окупованому Криму. Ви можете уявити, що людей, які вивішують французький прапор, саджають у в'язницю на сім років?", – зазначив президент.
Порошенко додав, що в Україні затримано і засуджено злочинців та терористів, щодо яких було винесено незалежне рішення суду і яких обвинувачують у скоєнні терористичних дій.
Президент підкреслив, що Путін використовує заручників для політичного тиску на Україну та українську владу.
"Тепер весь світ знає реальну ситуацію, і Путін не може пояснити, чому вони тримають у тюрмах у Москві, в окупованому Криму, у Сибіру українських героїв, які просто люблять Батьківщину", – підсумував він.
Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі Тюменської області. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.
26 липня прохання президенту РФ Володимиру Путіну про помилування передав генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Сенцов має сам ініціювати вирішення питання про своє помилування. Адвокат політв'язня Дмитро Дінзе сказав, що український кінорежисер не буде цього робити.
Сьогодні стало відомо, що з проханням помилувати сина до Путіна звернулася мати Сенцова Людмила.
У Кремлі пообіцяли розглянути її прохання, коли воно надійде в канцелярію президента РФ.
За словами Дінзе, Сенцова можуть помилувати найближчим часом.