Полозов про голодування Сенцова: Кремлю абсолютно наплювати – виживуть політв'язні, помруть чи залишаться інвалідами
Рішення українського режисера Олега Сенцова розпочати голодування – відчайдушний і героїчний крок, але чи дасть він якісь результати – невідомо, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.
Російську владу не цікавить стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова, який оголосив голодування, та інших політв'язнів, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.
"Сенцов – патріот України, готовий пожертвувати своїм здоров'ям і життям, щоб звільнити не себе, а інших політв'язнів. Але потрібно розуміти, що Кремлю абсолютно наплювати – виживуть політв'язні, помруть чи залишаться інвалідами. Дуже важливо залучати до цієї проблеми увагу Заходу. Єдиною можливістю для звільнення політв'язнів залишається тиск на Кремль. Потрібно створити умови, за яких утримувати цих людей стане невигідно. Інакше будуть примусові годування або летальні випадки", – підкреслив адвокат.
Він зазначив, що українській стороні досить складно одержувати достовірну інформацію про стан здоров'я Сенцова.
"До речі, рік тому американський істеблішмент був мало обізнаний про події в Криму. Зараз же в них є значно більший обсяг інформації про політв'язнів і проблеми кримських татар. Тобто українській владі та громадськості потрібно проводити послідовну роботу. Що стосується конкретно Сенцова, то не можна забувати – його тримають у Заполяр'ї. Відстежити стан його здоров'я вкрай складно. Рішення Сенцова розпочати голодування – відчайдушний і героїчний крок, але чи дасть він якісь результати – невідомо. Своїм клієнтам я ніколи не радив починати голодування. Але остаточне рішення завжди за політв'язнем", – резюмував Полозов.
25 серпня 2015 року Сенцова було засуджено в Росії до 20 років позбавлення волі. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту.
У лютому–березні 2016 року його етапували із СІЗО Ростова-на-Дону до виправної колонії суворого режиму в Якутську. У вересні 2017-го його перевели в Іркутськ, потім – у Челябінськ. У колонію в Лабитнангі Олега Сенцова перевели в жовтні того самого року.
12 лютого 2018 року Порошенко заявив про готовність обміняти затриманих в Україні російських військових на Сенцова, журналіста Романа Сущенка та інших українських заручників, утримуваних у Росії.
16 березня сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила, що в колонії на Ямалі у її брата погіршується здоров'я. "Прийшов лист від Олега. Передає всім привіт і запевняє, що у нього все нормально. Хоча водночас пише, що у нього кришаться зуби і випадає волосся. Зазначає, що там здоров'я втрачається повільно, але безповоротно", – написала Каплан.
Адвокат Дмитро Дінзе повідомляв 11 травня, що у Сенцова з'явилися проблеми зі здоров'ям і його "вивозили на якесь лікування".
Із 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування. Сенцов заявив, що буде продовжувати його до визволення всіх українських політв'язнів у Росії.
Каплан у коментарі виданню "ГОРДОН" заявила, що спроби переконати її брата припинити голодування будуть безуспішними.