Порошенко закликав увесь світ до єдності і солідарності з Україною

Порошенко: Ми не можемо більше із цим миритися
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко подякував західним партнерам за підтримку України у зв'язку з актом агресії РФ щодо українських військових кораблів у Чорному морі і підкреслив, що у відповідь на дії Росії має бути міжнародна реакція.

Президент України Петро Порошенко подякував керівництву НАТО, Європейського союзу, США, інших країн-партнерів за солідарність з Українською державою у зв'язку із ситуацією із захопленням українських військових кораблів у Керченській протоці. Про це Порошенко заявив в інтерв'ю американському телеканалу CNN, текст публікує прес-служба Адміністрації Президента.

"Це вперше, коли [президент РФ Володимир] Путін уже більше не приховує, що це був його наказ застосувати збройні сили та відкрито розстріляти українських військових на наших кораблях", – зазначив Порошенко.

Він нагадав, що Україна має двосторонню угоду з Росією про вільне судноплавство в Азовському і Чорному морях та Керченській протоці.

"Відповідно до цієї угоди ми маємо абсолютну свободу пересування через Керченську протоку і в Азовському морі, без будь-яких обмежень", – підкреслив Порошенко.

За його словами, затримувати або блокувати українські судна відповідно до міжнародного права вільної навігації було абсолютно протизаконно.

"Це дуже небезпечний прецедент, і ми маємо забезпечити міжнародну реакцію, тому що завтра будь-яке міжнародне судно може бути піддано нападу. Ми не можемо більше із цим миритися", – додав Порошенко.

Він закликав весь світ виявити єдність і солідарність з Україною для захисту її свободи і демократії.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Командувач Військово-морських сил (ВМС) України Ігор Воронченко 26 листопада повідомив, що трьох моряків поранено: один є офіцером, двоє – військовослужбовцями контрактної служби.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак поінформував, що на захоплених кораблях перебували контррозвідники СБУ, які виконували завдання із контррозвідувального забезпечення підрозділів ВМС України. За його словами, один з офіцерів СБУ дістав важке поранення.

27 листопада кримський юрист Ліля Гемеджі заявила, що українських моряків у "суді" захищають кримськотатарські адвокати.

Спочатку називали різну кількість захоплених українців: від 22 до 24 осіб. 26 листопада у ЗМІ було опубліковано імена 22. Сьогодні у Генпрокуратурі України повідомили, що окупаційна влада РФ захопила 24 військовослужбовців України

27 листопада кримський "суд" заарештував 15 українських моряків.