Амбасадорка Німеччини: Поки передумов для зустрічі "Нормандської четвірки" немає, але все може змінитися
У Німеччині працюють над підготовкою наступної зустрічі в нормандському форматі щодо врегулювання ситуації на Донбасі, заявила амбасадорка ФРН в Україні Анка Фельдгузен.
Поки передумов для проведення нової зустрічі "Нормандської четвірки" немає, але вони ще можуть з'явитися. Про це заявила амбасадорка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю hromadske, яке вийшло 14 лютого.
Вона зазначила, що режиму припинення вогню на Донбасі не дотримують.
"Те, що є обстріли, дуже шкода, але потрібно знайти рішення, щоб це не стало замороженим конфліктом, про який ніхто не говорить... Поки що, мені здається, цих передумов (для зустрічі. – "ГОРДОН") немає, адже в Берліні ми мали б говорити про політичну складову Мінських домовленостей. Але це може змінитися. Ми щодня працюємо, аби був результат і був прогрес. Не можна передбачити, що буде у квітні", – сказала вона.
Амбасадорка назвала факт зустрічі в нормандському форматі 9 грудня 2019 року позитивним.
"Сам факт, що ця зустріч відбулася, уже був прогресом, тому що наші лідери три роки не зустрічалися. І саме в Парижі, я вважаю, для президента [Володимира] Зеленського був великий успіх. За результатами саміту домовилися про повернення полонених, і це відбулося ще до кінця року. Це було добре. Припинення вогню, на жаль, ще не відбулося. Є різні оцінки цього саміту зараз, але мені здається, підсумкова декларація саміту – це нібито орієнтир для всіх сторін зараз, і в цьому напрямі вони працюють. Особливо мої колеги в Німеччині, вони готують наступну зустріч, яка має відбутися у квітні. Вони дійсно інтенсивно працюють над тим, щоб наступна зустріч була успішною", – додала Фельдгузен.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
Перший із 2016 року саміт лідерів "Нормандської четвірки" відбувся в Парижі 9 грудня. У підсумковому комюніке зазначено, що сторони, зокрема, домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил та засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Дата наступного саміту "Нормандської четвірки" поки невідома, але сторони анонсували нову зустріч за чотири місяці.