Разумков заявив, що з боку Ради не буде затримок з імплементацією "формули Штайнмаєра" до нормандської зустрічі
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков нагадав, що зараз парламент розглядає законопроєкт про ринок землі, до якого подали понад 4 тис. поправок, і починати розглядати інші проєкти, не завершивши поточного, не можна. Водночас, за словами голови парламенту, "є інші механізми, як може функціонувати Верховна Рада".
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що в парламенті не виникне затримок з імплементацією "формули Штайнмаєра" до наступної зустрічі в нормандському форматі щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це він сказав 10 лютого в ефірі каналу "Наш".
Разумков нагадав, що зараз Рада розглядає законопроєкт про ринок землі, до якого нардепи подали понад 4 тис. поправок.
"Якщо ми говоримо про розгляд законопроєкту, "виходити" з нього й "заходити" в інший законопроєкт, поки не прийнято рішення по цьому, дійсно неможливо. Є інші механізми, як може функціонувати Верховна Рада, однак це окрема історія. Я думаю, що затримки в цьому плані з боку Верховної Ради для забезпечення інтересів держави та повернення тимчасово окупованих територій і деокупації та реінтеграції Донбасу точно не буде", – сказав він.
"Формулу Штайнмаєра" названо за іменем президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, ексглави МЗС ФРН.
На початку жовтня 2019 року тристороння контактна група в Мінську погодила текст "формули Штайнмаєра". "Ми підписали не "формулу Штайнмаєра", а погодили текст "формули Штайнмаєра", тому що її буде імплементовано в закон про особливий статус тільки після того, як ми зрозуміємо, чи буде виведено всі війська, чи буде роззброєння незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях. Тобто, коли буде безпека, тоді почнуться вибори, і тоді буде імплементовано "формулу Штайнмаєра", – коментував президент України Володимир Зеленський.
Закріплення "формули Штайнмаєра" в українському законодавстві зафіксовано в комюніке за підсумками саміту в нормандському форматі, який відбувся у Парижі 9 грудня 2019 року.
Дата наступного саміту "Нормандської четвірки" поки невідома, але сторони анонсували нову зустріч за чотири місяці.