"Формулу Штайнмаєра" давно записано в законі про особливий статус Донбасу – Резніков
Пункти, які передбачає так звана "формула Штайнмаєра", прописані в кінцевих положеннях українського закону про особливий статус Донбасу, зазначив переговірник від України в Мінську Олексій Резніков.
"Формула Штайнмаєра" є в українському законі про особливий статус Донбасу. Про це член української делегації на саміті в нормандському форматі в Парижі і в переговорній групі в Мінську, юрист Олексій Резніков повідомив LB.ua в інтерв'ю, яке було опубліковано 13 грудня.
"Формула Штайнмаєра" – це ж загалом вигадана стандартна назва, витягнута з формулювання двох абзаців. Наразі навіть у законі про особливий статус, який пролонгували, у статті 10 "формулу Штайнмаєра" вже давно записано, тільки вона звучить трішечки інакше. Знову ж таки, у лапках "формула Штайнмаєра", – сказав він.
За словами юриста, ідеться про кінцеві положення закону.
"Написано в пунктах статті з другої до дев'ятої, а їх переписано з приміток і з комплексу заходів, статті 11. Ось усе, усе, усе: про амністію, про народну міліцію тощо. Там написано, що вони набувають чинності одразу після проведення [місцевих] виборів", – зазначив Резніков.
На початку жовтня 2019 року тристороння контактна група в Мінську погодила текст "формули Штайнмаєра". "Ми підписали не "формулу Штайнмаєра", а погодили текст "формули Штайнмаєра", тому що її буде імплементовано в закон про особливий статус тільки після того, як ми розуміємо, що будуть виведені всі війська, буде роззброєння незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях. Тобто коли буде безпека, тоді почнуться вибори, і тоді буде імплементовано "формулу Штайнмаєра", – коментував президент України Володимир Зеленський.
"Формулу Штайнмаєра" названо за ім'ям президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, ексглави МЗС ФРН.
Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). Парламент уже кілька разів продовжував його дію, востаннє – до 31 грудня 2020 року.
У статті 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів. Інші статті закону не діють, зокрема про амністію та недопущення кримінального переслідування учасників подій на Донбасі; про право мовного самовизначення жителів Донбасу і можливості використання російської мови в органах державної влади і місцевого самоврядування.
Імплементація "формули Штайнмайера" записана у підсумковому комюніке за підсумками саміту в Парижі.