Посол США в ЄС Сондленд дасть у Конгресі свідчення в межах справи про імпічмент Трампа
Посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд 8 жовтня виступить перед комітетами Конгресу в межах розслідування через початок процедури імпічменту президента Дональда Трампа. Дипломата називають однією з головних фігур у справі про імпічмент.
Посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд виступить перед комітетами Палати представників Конгресу США у справі про тиск президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє Associated Press.
Агентство називає Сондленда однією з головних фігур у розслідуванні про імпічмент Трампа. Він дасть свідчення в Конгресі сьогодні.
Про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа 24 вересня оголосила спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського під час липневої телефонної розмови.
У скарзі співробітника американської розвідки, що стала початком скандалу, згадано Сондленда. У документі зазначено, що 26 липня, наступного дня після дзвінка президентів, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер прибув в Україну й зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом зі спецпредставником був Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа до українського президента.
Крім того, інформатор заявив, що починаючи із середини травня 2019 року чув від численних американських посадовців, що особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані "в обхід процедури ухвалення рішень у сфері національної безпеки" спілкувався з українськими чиновниками, ретранслюючи їм повідомлення від Трампа і здійснюючи зворотну комунікацію. Він пише, що в цей період часу Волкер і Сондленд зустрічалися з Джуліані, намагаючись "не допустити шкоди нацбезпеці США". Також Волкер і Сондленд, як зазначено у скарзі, зустрічалися із представниками нової української влади, не тільки щоб обговорити поточні політичні питання, а й щоб навчити їх "розуміти й реагувати на послання", які надходять офіційними каналами та з боку Джуліані.
27 вересня, наступного дня після публікації тексту скарги, американські ЗМІ повідомили про відставку Волкера.